Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 56 чоловік

Звіт про проведення самооцінювання в Бродницькій гімназії

Дата: 30 грудня 2021 о 16:54, Оновлено 14 січня о 17:09
Автор: Левчук О. В.

 Звіт

про проведення самооцінювання

в Бродницькій гімназії

Зарічненської селищної ради

Вараського району

                                                                   Рівненської області

                                                                  у 2020-2021 навчальному році

Керівник закладу освіти                                                                  Тетяна БАЗЕВИЧ

Напрям оцінювання

Рівні

Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогам

Перший

( високий)

Другий (достатній)

Третій

( вимагає покращення)

Четвертий

( низький)

1.  Освітнє середовище закладу освіти

 Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1946 році, у 1983 році добудували нове крило школи. Проєктна потужність – 160 місць.

Бродницька гімназія Зарічненської селищної ради Вараського району Рівненської області є постійним користувачем земельної ділянки.

Кількість навчальних корпусів  - 1.

Тип приміщення  - типове.

Загальна площа приміщень – 1012,2 м2

Кількість навчальних кабінетів: початкового навчання – 2 класи; інформатики -1, фізики – 1, біології – 1, української мови та літератури – 1,   їдальня – 1, кабінет психолога –1, бібліотека – 1.

За результатами спостереження, анкетування та інтерв’ювання учасників освітнього процесу можна зробити висновок, що у цілому в закладі освіти створено безпечні умови навчання та праці.

Територія закладу освіти чиста, охайна, оформлена декоративними багаторічними рослинами, відсутнє нагромадження сміття, відсутні колючі дерева, кущі. Територія огороджена повністю, але наявні пошкодження окремих ділянок огорожі,  освітлюється у вечірній та нічний час. Вуличне освітлення здійснюється  енергоефективними лампочками – 4 шт.

Територія школи умовно поділена на функціональні зони: ігрову, господарську, яка має окремий заїзд; адаптована до використання усіма учасниками освітнього процесу, наявний пандус для осіб з ООП, подвір’я школи частково асфальтоване, але є місця пошкодженого покриття.

Сквер з багаторічними насадженнями, 2 квітники, зони для проведення уроків на свіжому повітрі оснащені саморобними лавками і місцями для вчителя, територія перед центральним входом  слугує для відпочинку та проведення різноманітних заходів під відкритим небом.

Для проведення уроків фізичної культури використовується стадіон спортивно-дозвіллевого комплексу з трав’яним покриттям, футбольне поле.  Відсутнє спортивне обладнання (перекладини різної висоти, паралельні бруси драбини, рукохід, смуга перешкод).

На територii закладу освiти наявна кам'яна  надвiрна вбиральня з поділом на жіночий та чоловічий відділи, яка не використовується учасниками освітнього процесу.

Внутрішній туалет утримується в належному стані.Поділ є на жіночий, чоловічий відділи та окремий відділ для дорослих осіб, що працюють у закладі.Наявний туалетний папір, рукомийник, дозатор з рідким милом та паперові рушники та електрорушники.

Повiтряно-тепловий режим примiщень школи вiдповiдає санiтарним нормам. Проводиться щоденне вологе прибирання.  Обслуговуються приміщення  3 техпрацівницями. Прибирання здійснюється з використанням дезінфікуючих засобів.

Електропостачання у задовільному стані. Опалення здійснюється 1 котлом на твердому паливі.

В гімназії харчування забезпечує ТОВ, так як всі учні гімназії мають статус дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Функціонує шкільна їдальня з харчоблоком на 80 посадкових місць, поділена на обідній зал та зал для приготування гарячої та холодної їжі. Приготування їжі здійснюється з дотриманням санітарних норм та графіку харчування. Медична сестра та класні керівники відслідковуть дотримання санітарно-гігієнічних норм на всіх етапах приготування страв та їх реалізацій. Їдальня обладнана необхідними меблями,  посудом, інвентарем. Сервірування обідніх столів відповідає санітарному регламенту: наявні ложки, виделки,  тарілка для хліба, однак відсутні ножі. Приміщення їдальні, столи, стільці, місця для видачі готових страв чисті та регулярно миються. За результатами анкетування батьків здобувачів освіти встановлено, що 27,5% дітей завжди харчуються, 27,5% здебільшого харчуються, 18,8% взагалі не харчуються. 42,7% учнів вважають, що їжа в шкільній їдальні завжди смачна і корисна, 41,3% - як правило корисна, в той же час вважають їжу не смачною –9,3%. Обіди готуються згідно двотижневого перспективного меню. Перспективне  та щоденне меню доступне для учасників освітнього процесу різної вікової категорії.

Щоденне меню затверджується керівником закладу освіти, в якому вказано ціну обідів для різних категорій здобувачів освіти.

Приміщення гімназії має покриття Wi­FiПроводяться тижні безпечного користування Інтернетом, налагоджена робота з профілактики небезпечних явищ у соціальних мережах, здійснюється навчання з питань медіаграмотності з усіма учасниками освітнього процесу. Однак не забезпечується контроль за дотриманням безпечного користування інтернетом з використанням DNS контент фільтру та не встановлені антивірусні програми на комп’ютерах. На підставі аналізу анкет встановлено використання під час навчання та позаурочних заходів лабораторне обладнання, мультимедійне обладнання, комп’ютерна техніка та програми, Інтернет, наочність,   що 100 % опитаних учнів стверджують факт, що дані засоби використовуються часто.

У закладі освіти практичним психологом забезпечується вивчення рівня адаптації учнів 1, 5 класів та новоприбулих учнів. Проводяться індивідуальні та групові консультації щодо створення умов для кращої адаптації здобувачів освіти. Використовуються освітні технології, спрямовані на адаптацію дітей з ООП (піскова терапія, арт-терапія, ігрова терапія). Здійснюється анкетування батьків, учнів, вчителів щодо якості проведених заходів з даного питання. Організовуються сучасні практичні тренінги для педагогічних працівників. Результати проведеної роботи щодо адаптації школярів виносяться на розгляд педагогічної ради.

Створена робоча група для формування антибулінгової політики в закладі. У гімназії розроблено, затверджено та оприлюднено план заходів щодо запобігання булінгу та будь-яких інших форм насильства. Проводиться цикл заходів серед учасників освітнього процесу (бесіди, тренінги, круглі столи, зустрічі з представниками ювенальної превенції) для формування єдиного бачення проблеми булінгу та насильства. Дане питання постійно обговорюється на нарадах при директорі, педагогічних радах, методичних об’єднаннях. Частина педагогічних працівників проходять онлайн навчання з питань протидії булінгу та діляться власними знаннями з колегами. Спільно з працівники ювенальної превенції, представниками соціальної служби, служби у справі дітей, юстиції проводяться різноманітні заходи, надаються консультації щодо дій на випадок булінгу. Здобувачі освіти під час анкетування зазначили, що у ЗО мають місце поодинокі випадки агресії або кепкування (21,4%), комфортно почуваються у школі (78,6%). Вивчення думки батьків засвідчило, що робота з попередження протидії булінгу та насилля проводиться на належному рівні.

Правила поведінки здобувачів освіти розроблені, затверджені наказом директора школи, оприлюднені на сайті закладу та інформаційних стендах. Дотримання правил поведінки здобувачів освіти контролюють педпрацівники гімназії. Забезпечується щоденний контроль відвідування учнями навчальних занять, з’ясовуються причини відсутності учнів та вживаються необхідні заходи. Дане питання періодично обговорюється на педагогічних радах, нарадах при керівнику.

Адміністрація школи дбає про створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, приймає відповідні рішення у вигляді наказів по школі та відслідковує їх виконання.

Забезпечується безперешкодний доступ учасників освітнього процесу з ООП до приміщення закладу.

Однак, у приміщенні гімназії не в повній мірі створено умови рівного доступу для дітей з ООП. Не створено ресурсної кімнати.

У закладі освіти є 4 класи, в яких організовано інклюзивне навчання для шести дітей з ООП. Створено команди психолого-педагогічного супроводу, розроблені індивідуальні програми розвитку за участю батьків здобувачів освіти з ООП. Заклад освіти забезпечений  асистентом вчителя, психологом. Забезпечується реалізація корекцїйної складової навчальних планів. Надаються консультації педагогічним працівникам та батькам представниками інклюзивно-ресурсного центру, останні беруть участь у засіданні команди супроводу.

У кабінеті психолога  наявні дидактичні та ігрові матеріали для дітей з ООП,  проводяться  індивідуальні консультації, організовуються індивідуальні зустрічі з батьками учнів. Педагоги діляться напрацюваннями для підготовки індивідуальних та корекційно - розвиткових завдань для дітей з ООП.

У закладі освіти традиційно і систематично формуються навички здорового способу  життя та екологічно доцільної поведінки в здобувачів освіти. Учні залучаються до участі в проектах вищевказаних напрямках.

У гімназії навчається 142 учні, сформовано 9 класів, з них 4 класи інклюзивного навчання, в якому навчається 6 дітей з ООП. Один здобувач освіти навчається за індивідуальною формою навчання (сімейний патронаж). Середня наповнюваність класів – 15 учнів.

Для реалізації освітньої програми заклад освіти має всі необхідні навчальні кабінети й приміщення. Унаслідок спостереження за освітнім середовищем можемо констатувати, що кабінети початкових класів обладнані відповідним матеріально-технічним забезпеченням: ТV-панелями та персональними компютерами,принтерами,ламінаторами,  дидактичними засобами. Відповідно до вимог НУШ для організації освітньої діяльності в початковій школі і безпосереднього залучення дитини до освітнього процесу у кабінетах сформовано осередки для різних видів роботи та відпочинку учнів, гармонійно використані кольори створюють атмосферу затишку, роблять класи комфортними для навчання, поверхні стін використовуються для розміщення інформаційних матеріалів, учнівських малюнків, творчих робіт, правил поведінки тощо. Водночаснавчальнікабінетиосновної та старшоїшколинедостатньообладнанізасобаминавчання, зокрематехнічними, або вони є застарілими. Експертизазначають, що у кабінетахприродничо-математичнихдисциплін недостатньо необхіднихмікропрепаратів та лабораторного обладнання для проведенняпрактичнихробіт; потребуєоновленняматеріально-технічна база кабінету фізики.

У школі наявна бібліотека, однак приміщення має невелику площу, що унеможливлює його використання як осередку роботи учнів. Простiр та ресурси шкiльної бiблiотеки бiльшою мiрою використовуються здобувачами освiти для отримання необхiдної iнформацiї. Разом з тим, третинаопитанихучнiв старших класiвзовсiм не користуютьсябiблiотекою.

Відповідно до результатів спостереження за освітнім середовищем можна стверджувати, що бібліотекар веде системну роботу з учнями, про що засвідчують матеріали заходів, присвячених Міжнародному дню дарування книги, всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек.

Для створення повноцiнного простору iнформацiйної взаємодії та соцiально-культурноi комунiкацiї учасникiв освiтнього процесу примiщення та ресурси бiблiотеки потребують осучаснення.

У закладi освiти налагоджена системна робота з охорони працi та безпеки життедiяльностi: регулярно проводяться вiдповiднi iнструктажi та навчання iз залученням фахiвцiв, розроблено алгоритм дiй у разi нещасного випадку з учасниками освiтнього процесу, його дотримуються вci опитанi педагогiчнi працiвники. За результатами  спостереження та опитування можна зробити висновок, що учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони працi, безпеки життедiяльностi, пожежної безпеки, правил поведiнки в yмoваx надзвичайних ситуацiй.

За участю адміністрації гімназії затверджено перелік професій, посад, видів робіт, на які розроблені інструкції з охорони (безпеки) праці, що діють в межах закладу.

Один раз на рік членами комісії спільно з адміністрацією школи забезпечується проведення випробувань та огляди технічних засобів навчання, шкільного обладнання, вимірювання опору ізоляції. Регулярно проводиться огляд приміщень та  території  гімназії щодо дотримання протипожежної безпеки.

Ефективно й своєчасно в закладі проводиться  вступний інструктаж з охорони праці та інші  інструктажі з працівниками та здобувачами освіти. Дотримуються вимоги при оформлені журналів інструктажів.

У школі оформлено динамічні стенди з питань безпеки життєдіяльності учнів та працівників.

На спеціально відведених місцях у коридорах та у кабінетах закладу освіти розміщені плани евакуації на випадок надзвичайної ситуації. Усі працівники ознайомленні з алгоритмом дій у разі травмування або погіршення самопочуття здобувачів освіти.

Рівні оцінювання за вимогами:

1.Приміщення та територія закладу освіти є безпечними та комфортними для навчання та праці - достатній;

2.Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації - достатній;

3.Формування інклюзивного,  розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору - вимагає покращення.

2. Система оцінювання здобувачів освіти

У закладі освіти наявна система оцінювання навчальних досягнень учнів. Критерії оцінювання оприлюднено на стендах, розгортках в навчальних кабінетах та на сайті гімназії. Освітня програма містить особливості організації освітнього процесу з описом інструментарію оцінювання.

Учителі (74% респондентів) під час анкетування відповіли, що використовують під час оцінювання досягнень учнів виключно рекомендації МОН та ознайомлюють здобувачiв освiти iз критеріями оцiнювання на початку навчального року, надають iндивiдуальнi роз'яснення, аргументують виставлення оцiнок. Водночастретинаопитаних здобувачiвосвiти вказали, щоотримуютьтакуiнформацiюлише у разi їх звернення до вчителя. Пiд час спостереження за навчальнимизаняттямивстановлено, що у бiльшостiвипадкiвкритерiї оцiнюваннявчителямиучнямроз’яснювалися та повідомлялися. Принагідно зазначимо, що анкетування батьків та учнів підтверджує, що оцінювання педагогами здійснюється справедливо і об’єктивно.

Система оцінювання у закладі освіти ґрунтується на реалізації компетентнісного підходу. На уроках переважна більшість учителів надають учням час на обдумування відповіді, супроводжують її уточнювальними запитаннями, забезпечують зворотний зв’язок щодо якості виконання виконаного завдання.

Слід зазначити високий рівень володіння методами та прийомами формувального оцінювання вчителями початкових класів, що відповідає Концепції Нової української школи. Педагоги спрямовують оцінювання навчальних досягнень на індивідуальний поступ учня (рівень досягнень учнів НУШ обліковують у Свідоцтві досягнень), підтримує у них бажання навчатися, добирає домашнє завдання, спрямоване на формування ключових компетентностей, дають можливість вибору рівня навчальних завдань і напрямів діяльності дає незначна частина педагогів, забезпечують зворотній зв’язок щодо якості виконання завдання.

У закладі освіти проводиться внутрішній моніторинг  результатів навчання здобувачів освіти з математики, української мови, історії на початку навчального року, по завершенню першого та другого семестрів з усіх предметів. Аналізуються результати, приймаються рішення та вживають заходи щодо підвищення рівня освітніх досягнень. Проводиться моніторинг та порівняльний аналіз результатів ДПА  у випускних класах. Результати вивчення документації підтверджують, що в наказах з основної діяльності є відомості про проведення моніторингу за предметами у класах початкової, основної та старшої школи та у річному плані враховані результати моніторингу за попередній навчальний рік.

3.Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

За результатами спостереження за навчальними заняттями, опитування педагогів та вивчення документації встановлено, що педагогічні працівники планують свою професійну діяльність, аналізують її результативність. Усі учителі (100 відсотків) планують свою роботу, мають календарно-тематичне планування, що відповідає Освітній програмі закладу освіти, затвердженим Міністерством освіти і науки України навчальним програмам з предметів.  Використовуючи принцип академічноїсвободи, вчителісамостійновизначаютькількість годин на вивченняокремих тем. Теми відвіданихнавчальних занять відповідають календарно-тематичномуплануванню.

Вчителі самостійно визначають послідовність вивчення тем та кількість годин на їх вивчення. При плануванні роботи вчителям забезпечено академічну свободу.

У ході спостереження за проведенням навчальних занять зафіксовано, що більшість учителів використовують освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями. Зокрема, усіма педагогами формується ключова компетентність - спілкування державною мовою. Більшість педагогічних працівників використовують зміст предмету для формування суспільних цінностей, а саме розвиток в учнів загальнолюдських цінностей, соціальної емпатії та толерантності, виховання патріотизму, навички співпраці та культури командної роботи. Проте слід зауважити, що лише окремі педагоги застосовують методи, форми і засоби навчання, використання яких сприяє розвитку екологічної, ініціативності та підприємливості.

У закладі освіти індивідуальні освітні траєкторії розробляються лише для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах.

У закладі створено необхідну матеріальну базу для використання ІКТ педагогічними працівниками: наявні комп’ютери та інше технічне обладнання, програмне забезпечення, доступ до мережі Інтернет. Педагогічні працівники початкових класів частково забезпечені технічними засобами навчання. Відповідно до вимог НУШ, обладнані робочі місця учителів, придбані технічні засоби, що дає можливість щоденному їх використанню в освітньому процесі.

Для ефективної організації освітнього процесу під час дистанційного навчання розробляються кейс-уроки, уроки у ZoomGoogle Meet.

Педагогічні працівники закладу освіти забезпечують власний професійний розвиток. За результатами проведеного анкетування та вивчення документації встановлено, що учителі обирають різні види, форми підвищення рівня своєї професійної майстерності (онлайн курси, тренінги, майстер-класи, вебінари, самоосвіта), суб'єкти підвищення кваліфікації (Рівненський ОІППО, Всеосвіта, ЕдЕра, На урок, Прометеус).

Аналізуючи тематику, яку обрали педагоги для професійного зростання, з’ясовано, що учителі надають перевагу та обирають курси щодо: законодавчого забезпечення освітнього процесу, методичних аспектів викладання предметів та курсів, безпечного освітнього середовища, організації інклюзивної форми навчання, цифрових навичок навчання, основ медіаграмотності, протидії та попередження булінгу та впровадження форм дистанційного навчання.

Більшість здобувачів освіти вважають, що їхня думка враховується та має значення при організації освітнього процесу та вивчення окремих предметів. Педагогічні працівники, в основному, використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід у навчанні.

У закладі освіти налагоджена конструктивна співпраця педагогів з батьками учнів. Співпраця відбувається у різноманітних формах (у більшості через батьківські збори - 71% та індивідуальне спілкування з батьками - 100%), що сприяє налагодженню партнерських взаємин між педагогами закладу освіти та батьками здобувачів освіти. Батьки добре поінформовані про діяльність закладу, інформацію одержують на батьківських зборах (83,3%), від класного керівника (89,3%), через спільноти в соцмережах (19%) та через сайт ліцею (17,9 %).

За результатами вивчення документації з'ясовано, що у закладі освіти існує практика  взаємовідвідування навчальних занять. Для удосконалення якості освітньої діяльності педагогічні працівники спільно планують свою роботу на засіданнях методичних об'єднань, взаємовідвідують навчальні заняття, обмінюються досвідом, надають методичну підтримку один одному. Результати анкетування педагогічних працівників свідчать про те, що переважна більшість 98% респондентів задоволені психологічним кліматом закладу освіти, який сприяє співпраці педагогів.

Результати спостережень за навчальними заняттями свідчать, що педагоги переважно діють на засадах академічної доброчесності, проводять бесіди з учнями, пропонують завдання, які унеможливлюють списування, знайомлять учнів з основами авторського права. Переважна більшість вчителів інформують учнів про дотримання основних засад та принципів академічної доброчесності під час проведення навчальних занять та у позаурочній діяльності. За результатами анкетування 86,7% учнів зазначають, що їх регулярно інформують про дотримання академічної доброчесності, 13,3%.

Рівні оцінювання за вимогами:

1.Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти - достатній;

2.Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників - достатній;

3.Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти - достатній;

4.Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності – достатній.

4. Управлінські процеси закладу освіти

У закладі освіти розроблено стратегію розвитку на 2020-2025 рр., схвалена на засіданні педагогічної ради (протокол № 1 від 28.08.2020 року). Стратегія  затверджена засновником. Стратегія включає стратегічну ідею, місію, мету розвитку закладу освіти, а також завдання та принципи, напрями, шляхи розвитку. Стратегія розвитку оприлюднена та розміщена на сайті закладу освіти. Діяльність закладу здійснюється на основі річного плану роботи, який схвалюється педагогічною радою та затверджується керівником закладу освіти.

Аналіз річного планування засвідчив, що його структура охоплює всі напрями діяльності закладу, враховує основні завдання визначені стратегією розвитку, містить аналіз роботи закладу за попередній навчальний рік. Визначені терміни виконання та відповідальні особи за виконання. Річний план роботи школи розробляється у співпраці адміністрації закладу та педагогічних працівників. У плані роботи передбачена тематика засідань педагогічної ради, яка спрямована на реалізацію основних завдань школи.

У ЗО розроблено, затверджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, що визначає стратегію й процедури забезпечення якості освіти відповідно до законодавства. За наслідками вивчення документації встановлено, що самооцінювання за освітніми напрямами  проводилось.

Адміністрація ЗО вживає заходів для створення належних умов діяльності, планує розвиток матеріально- технічної бази. У стратегії розвитку ЗО передбачено окремі аспекти забезпечення комфортних і безпечних умов навчання і праці. Наявні листи-клопотання до засновника щодо ремонту огорожі, заміни вікон та дверей,  облаштування спортивного майданчика.

Під час анкетування 65% педагогічних працівниківзазначили, щозадоволенізагальнимпсихологічнимкліматом у ЗО, 35% опитаних зазначили, що психологічний клімат вцілому хороший, але співпраця, переважно, є ситуативною.

У ЗО забезпечується доступ учасниківосвітньогопроцесу, представниківмісцевоїгромади до спілкуванняізкерівництвом (особистийприйом, звернення, використаннясучаснихзасобівкомунікації). Обмінінформацією та думками забезпечується на відкритійсторінціFacebook «Бродницька гімназія», до якоїдолучаютьсяучасникиосвітньогопроцесу та громадськості.

За наслідкамививчення документації та інтерв’юванняз’ясовано, щокерівництво закладу вчасно розглядаєзверненняучасниківосвітньогопроцесу та вживає відповідних заходів реагування.

Інформаційні ресурси закладу оновлюються та містять актуальну інформацію. Інформація про заходи, що проводяться у закладі, фото та відеоматеріали викладаються на сторінках у Facebook та на сайті гімназії. Здійснюється інформування усіх учасників процесу через Viber групи. Однак офіційний сайт закладу освіти потребує вдосконалення, оновлення та додаткового наповнення контентом.

У навчальному закладі кадровий склад укомплектований, вакансії відсутні. Всі педагогічні працівники працюють  за фахом.

Керівництвом ЗО здійснюються заходи матеріального та морального заохочення педагогічних працівників. Виплачується винагорода за сумлінну працю у розмірі посадового окладу. Направляються клопотання щодо представлення працівників закладу до нагородження.

Адміністрація закладу сприяє підвищенню кваліфікації працівників шляхом заохочення їх до проходження курсів, тренінгів та семінарів на різноманітних освітніх платформах, з подальшим схваленням їх на педагогічних радах. Здійснюється інформаційно-просвітницька робота щодо проходження добровільної сертифікації. Однак, упродовж останніх років жоден із педагогічних працівників відповідної ініціативи не проявив. ЗО розроблений план підвищення кваліфікації, який потребує вдосконалення в частині урахування пропозицій педагогічних працівників.

У ЗО реалізуються права та обов’язки учасників освітнього процесу, 88,1% батьків здобувачів освіти та 93,5 % учнів стверджують, що їхні права у закладі дотримуються. Підтверджують це і більшість педагогічних працівників. При прийнятті управлінських рішень, керівництво закладу враховує пропозиції педагогічних працівників та батьків.

У ЗО функціонують батьківські збори  та учнівське самоврядування, які активно залучаються до вирішення питань діяльності закладу. За їх участі розроблено Стратегію розвитку, Освітню програму, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Правила для учнів, Річний план роботи, Положення про академічну доброчесність, Положення про заохочення педагогічних працівників.

Розроблений та затверджений Режим роботи школи, який враховує потреби учасників освітнього процесу. Змінено графік харчування учнів початкових класів з метою дотримання вимог адаптивного карантину. Заплановані великі перерви провітрювання класних кімнат та прогулянок здобувачів освіти на свіжому повітрі.

Розклад навчальних занять сформований, в повній мірі враховує вікові особливості здобувачів освіти та санітарно-гігієнічні вимоги.  Забезпечується дотримання вимог щодо часу проведення уроків. На 97 % розклад уроків відповідає  Санітарному регламенту.

В закладі реалізуються індивідуальні освітні траєкторії здобувачів освіти шляхом організації інклюзивного навчання та індивідуальної форми навчання (інклюзивне навчання - 6 учнів, індивідуальне – 1 учень).

Забезпечується підтримка талановитих та обдарованих дітей шляхом їх залучення до різноманітних конкурсів, проектів, заходів, гуртків.

Закладом освіти затверджено Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Бродницької гімназії. Переважна більшість здобувачів освіти відзначають, що для них проводяться бесіди про неприйнятність плагіату.

Як свідчить аналіз анкетування учасників освітнього процесу, у ЗО здійснюється постійна просвітницька робота щодо неприпустимості проявів корупції. Так, 13,3% учнів зазначили, що вони отримують інформацію про корупцію під час уроків, 80% - під час бесід, 100% - під час позаурочних заходів.

Рівні оцінювання за вимогами:

1.Наявність стратегії розвитку та Системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань  - вимагає покращення;

2.Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм  - достатній;  

3.Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників - достатній;

4.Організація освітнього процесу на засадах дитиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою - достатній;

5.Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності - достатній.   

УКРАЇНА

БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ідентифікаційний код 24174288

34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49

E-mail: brodniza_znz@ukr.net

Наказ

14.06.2024     № 37

Пропідсумкисамооцінювання

якостіосвітньоїдіяльностізанапрямком

«Педагогічнадіяльністьпедагогічнихпрацівників»у2023/2024н.р.

ВідповіднодоЗаконівУкраїни«Проосвіту»(стаття41,частини3ст.48),

«Про повну загальну середню освіту» (стаття 42), наказу Міністерства освіти інаукиУкраїнивід30.11.2020№1480«ПрозатвердженняМетодичнихрекомендаційзпитаньформуваннявнутрішньоїсистемизабезпеченняякостіосвіти у закладах загальної середньої освіти», Порядку проведення моніторингуякості освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 16 січня2020 року №54, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020року за № 154/34437, Методики оцінювання освітніх і управлінських процесівЗЗСО, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в закладі,наказуБродницької гімназіївід19.10.2023р.№66 «Про створення робочої групи та проведення самооцінюванняпрофесійної діяльності педагогічних працівників гімназіїу 2023-2024 н.р»,наосновірезультатівздійсненогосамооцінюваннязакладуупродовжгрудня-березня2023-2024навчального року,зметоюпідвищення якості освіти взакладі

НАКАЗУЮ:

  1. Заступникудиректоразнавчально-виховноїроботиСорочинськійНаталіїДмитрівніознайомитипедагогічнийколективгімназіїзрезультатамисамооцінюванняякостіосвітньоїдіяльностізакладузанапрямком«Педагогічна
 

діяльність педагогічних працівників» на засіданні педагогічної ради 22 березня2024 року(додається).

  1. Левчук Оксані Василівні, відповідальній за ведення сайту гімназії,  розміститинасайтізакладурезультатипроміжнихопитуваньучасниківосвітньогопроцесу,висновокпроякістьосвітньоїдіяльності,внутрішнюсистемузабезпеченняякостіосвітизарезультатамисамооцінюванняосвітніхіуправлінськихпроцесівзанапрямом «Педагогічнадіяльністьпедагогічнихпрацівниківзакладу»у2023/2024н.р.
  2. Контрользавиконаннямнаказузалишаюзасобою.

Директор гімназії                                                        Тетяна  БАЗЕВИЧ

Знаказомознайомлені:Н.Д.Сорочинська

О.В.Левчук

 

Висновок

 

Додаток 1 до наказу

Бродницької гімназії

від 14.06.2024 року №37

 

зарезультатамисамооцінюванняосвітніхіуправлінськихпроцесів

за напрямом «Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу»у2023/2024н.р.

Вимога/правило

Критерії

Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленніосвітньої діяльності та внутрішньої системи забезпеченняякостіосвітитарівні оцінювання завимогами

3.1.Ефективністьплануванняпедагогічнимипрацівниками

своєї діяльності,використання

сучасних освітніхпідходів доорганізаціїосвітнього

процесу з метоюформуванняключовихкомпетентностейучнів

Критерій                         3.1.1.Педагогічніпрацівники

планують                          своюдіяльність,аналізують                                     їїрезультативність

Учителізакладуосвітиплануютьсвоюпрофесійнудіяльність. У всіхпедагогів наявне календарно- тематичнепланування,щовідповідаєОсвітнійпрограмізакладу.Зарезультатами анкетування встановлено, що при розробленнікалендарно-тематичногопланування96 %вчителіввикористовують рекомендації Міністерства освіти і наукиУкраїни,52 %-опираютьсянавласнийдосвід,60 %користуютьсярозробкамизінтернет-сайтівіблогів,якістосуютьсявикладанняконкретногопредмету,52%педагогів враховують зразки, що пропонуються фаховимивиданнями,24 %-керуютьсядосвідом,запозиченимуколег;36 %-розробляютьспільнозколегами.Вчителіаналізуютьрезультатисвоєїдіяльностійвідповіднодоцього

аналізу  здійснюють  корекцію  календарно-  тематичного

 

Критерій           3.1.2.

Педагогічніпрацівникизастосовуютьосвітні технології,спрямовані                               наформуванняключовихкомпетентностейінаскрізнихуміньздобувачівосвіти

Критерій       3.1.3.

Педагогічні

планування.

Під час спостережень за навчальними заняттями з’ясовано,більшістьпедагогіввикористовуютьосвітнітехнології,спрямованінаформуванняключовихкомпетентностейтанаскрізнихуміньздобувачівосвіти.Зокрема,спостерігаєтьсярозвитокіформуванняматематичних,громадянських,соціальнихкомпетентностей,вільноговолодіннядержавноюмовою, навчання упродовж життя. Шляхом систематичнихбесідтазалученнядопозакласноїроботивздобувачівосвітиформуються наскрізні навички здорового способу життя таекологічнодоцільноїповедінки.Зарезультатамиопитуваннявласний педагогічний досвід педагоги гімназіїпоширюютьупрофесійнихспільнотахсоціальнихмереж

–20 %,наосвітніхонлайн-платформах – 12 %,не мають оприлюднених розробок—28 %.

50% педагогів позитивно ставляться до нововведень в освіті,25%   пробують  упроваджувати   освітні        технології,          8%насторожено, 5% - критично і будуть готові за певних умов.Переважна  більшість            вчителів спрямовують          змістнавчальногоматеріалунавихованнявучнівпатріотизму,повагидодержавноїмови,культури,законів,розвиваютьзагальнолюдськіцінності.

У закладі працюють гуртки з метою визначення інтересів таздібностейучнів,розвиткутворчоспрямованоїособистості,

 

працівники берутьучасть       у

формуванні        тареалізації

індивідуальнихосвітніхтраєкторій                             дляздобувачівосвіти(запотреби)

Критерій       3.1.4.Педагогічніпрацівники

створюютьта/абовикористовуютьосвітні                     ресурси(електронніпрезентації,

відеоматеріали,методичнірозробки,                            веб-

сайти,            блоги

підтримкиталановитихтаобдарованихдітей. Педагогічніпрацівникиберутьучастьурозробленііндивідуальнихосвітніхтраєкторій,зокрема–складаютьзавдання,перевіряютьроботи,надаютьконсультації,проводятьоцінюваннянавчальнихдосягненьучнів.Індивідуальнінавчальні плани розробляються лише для здобувачів освіти,які навчаються на інклюзивній та індивідуальній формах навчання. Результативністьреалізації індивідуальних освітніх траєкторій розглядаютьсяназасіданняхметодичнихспільнот,педагогічнихрадах.

У роботі з дітьми з особливими освітніми потребами учителіадаптувалимодельнінавчальніпрограмивідповідно до висновку про психолого-педагогічну оцінкурозвитку особи.

Половинаучителівгімназіїусвоїйдіяльностівикористовуютьрозробки (тести, презентації, навчальні відео та ін.) освітніхплатформтанавчальнихресурсів,40%-здебільшогоїхвикористовуютьі8%-інколи.

50% педагогівстворюють власні інформаційніпродукти(тести,контрольніроботитаін.)наосвітніхплатформах,50%використовуютьлишенапрацюванняінших педагогівнаосвітніхплатформах.

Класні  кімнати/навчальні  кабінети  закладу  забезпечені

мультимедійнимизасобаминавчання,щодаєможливість

 

(тощо.)

учителямрозвиватинавикивикористанняінформаційно-комунікаційних технологій. 50% педагогів закладу впевненіусвоїхможливостяхівідчуваютьпевніпочуттязадоволеннязадосягнутийрезультат,17%-несумніваютьсяусвоїхможливостях, маю досвід роботи з ІКТ, можуть поділитисьсвоїми знаннями з колегами, 33% усе ще відчувають певнітруднощіприроботізІКТ,алевпевнені,щозможуть їхподолати,якщоприкладутьзусилля.Спостереженнязанавчальнимизаняттямипоказали,щоучителівикористовують ІКТ під час проведення уроків: 74% під часвикладанняновогоматеріалу,68%-припроведеннісамостійнихробіт,45%-длязакріпленнянавчальногоматеріалу,43%-якзасібвизначеннярівнянавчальнихдосягненьучнів,31%-зметоютренуванняконкретнихздібностейучнів.Восновномупедагогипрактикуютькомп’ютерніпрезентації,начальнівідео,ілюстраціїдлядемонстрації та наочності, що підвищує у здобувачів освітиоволодінняключовимикомпетентностями.Більше70%використовуютьосвітніплатформидлястворенняівикористанняонлайн-тестів«Наурок»,Всеосвіта,20% - інші платформи, що підтверджують учнізакладу.

Уціломузавимогою3.1:Достатнійрівень

3.2. Постійнепідвищення

Критерій                         3.2.1.Педагогічні

працівники

Задля    забезпечення    власного    професійного    розвиткупереважнабільшістьпедагогічнихпрацівниківздійснювала

 

професійногорівняі педагогічноїмайстерностіпедагогічнихпрацівників

забезпечуютьвласнийпрофесійний

розвиток                                                 іпідвищеннякваліфікації,                                 утомучисліщодометодикроботиздітьми  з

особливимиосвітнімипотребами

Критерій                         3.2.2.Педагогічніпрацівникиздійснюють

інноваційну

діяльність,берутьучасть у освітніхпроектах,залучаються                               дороботиякосвітніексперти

підвищеннярівняфаховоїмайстерностінакурсахвРівненському обласномуінститутіпіслядипломноїпедагогічноїосвіти. Педагоги також використовують інші види іформипрофесійногорозвитку,зокремапроходженняонлайн-курсівнаосвітніхплатформах«Prometheus»,

«EdEra»,«Наурок»та«Всеосвіта».

Упродовж останніх років, з метою професійного зростання,педагогічні працівники найчастіше обирали таку тематикупідвищеннякваліфікації:методичніаспективикладанняпредметів та курсів (36%); організація інклюзивної форминавчання(64%);використанняінформаційно-комунікаційнихтехнологійвосвіті(24%);організаціяосвітньогопроцесуіпсихологічніособливостіроботизіздобувачамиосвітипо32%;особливостіформуваннябезпечного освітнього середовища(52%).

Працівники закладу беруть участь у громадських проєктах,

протеневиявляютьбажаннядолучитисядоекспериментальноїроботи,інноваційноїчиекспертноїдіяльностей.Назасіданняхпедагогічноїрадирозглядаютьсяпитанняпідвищеннякваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчоїініціативи, професійної майстерності, приймаються рішеннящодовизначеннярезультатівпідвищеннякваліфікаціїпедагогічнимипрацівниками.

Уціломузавимогою3.2:Вимагаєпокращення

 

3.3. Налагодженняспівпраці зі

учнями, їхбатьками,

працівникамизакладуосвіти

Критерій           3.3.1.

Педагогічніпрацівникидіютьназасадах                   педагогікипартнерства

Критерій           3.3.2.

Педагогічніпрацівники

співпрацюють         збатьками

здобувачівосвітизпитань організаціїосвітньогопроцесу,забезпечуютьпостійний

зворотнійзв'язок

У гімназії налагоджена співпраця зі здобувачами освіти, їхнімибатькамитапрацівникамизакладуосвіти.Комунікаціяпедагогічних працівників з учнями спрямована на розвитоккожної дитини. Педагоги вислуховують, сприймають думкиучнів, їхні погляди. Більшість учителів закладу відкриті додіалогу. На запитання чи допомагають вчителі60 % опитаних відповіли, що так,40 %учнівзазначили,  Їхнядумкавислуховуєтьсяівраховуєтьсявчителямипідчасокремихнавчальнихпредметів.

Учителіспівпрацюютьізбатькамиздобувачівосвіти,залучаютьїхдоприйняттярішеньщодонавчаннятавідпочинкуучнів,здійсненняконтролюзахарчуваннямуїдальнізакладу.68%педагогічнихпрацівниківвказаливанкетах,щонайпоширенішимиформамикомунікаціїєбатьківськізбори,24%-індивідуальнеспілкуваннязбатьками.Спілкуваннязбатькамиздобувачів освіти відбувається у групах Viber. Передбаченаможливістьзворотногозв’язкуівосвітній платформі«Єдина школа».

 

Критерій3.3.3.

У       закладі               існуєпрактикапедагогічногонаставництва,взаємонавчання    таінших          формпрофесійної

співпраці

У закладіосвіти налагоджено професійну співпрацюпедагогічних працівників через складові методичноїструктури,наставництво,індивідуальніконсультації.

Психологічнийкліматзакладуосвітиєсприятливимдля

співпраці, про що засвідчили 88 % усіх педпрацівників у ходіопитування. Результати проведених заходів висвітлюються насторінцігімназіїусоціальніймережіFacebook,анайважливіші–навеб-сайтіуформі фотозвітівтастатей.

Уціломузавимогою3.3:Достатнійрівень

3.4. Організаціяпедагогічноїдіяльностіта

навчання учнів назасадах

академічної

доброчесності

Критерій           3.4.1.

Педагогічніпрацівникипідчаспровадженняпедагогічної        танаукової                     (творчої)діяльностідотримуютьсяакадемічної

доброчесності

Спостереженнязапроведеннямнавчальнихзанятьзасвідчили,що вчителівосновномудіютьназасадахакадемічної

доброчесності,вказуютьджерелавикористаноїлітератури,автора, запобігають списуванню. Систематично проводятьсябесідизіздобувачамиосвітипроважливістьдотриманняакадемічноїдоброчесності:неприпустимістьсписуваннятаплагіату,необхідностівказуватиджерелаінформації,яківикористовуються.Педагогамиготуютьсязавдання,якізапобігаютьсписуванню,більшістьучителівмотивуютьта

зацікавлюютьучнівдороботиназаняттях,співпрацюютьз

дітьминазасадахпартнерства,вислуховуютьтасприймають

думку   дітей,   їх   погляди.   86,7 %  учнів   за   результатами

опитуваннявказали,щопедагогічніпрацівникирегулярно

інформують   їх   про   дотримання   принципів   академічної

доброчесності.

 

Уціломузавимогою3.4:Достатнійрівень

Загалом занапрямом ІІІ.Педагогічнадіяльність

педагогічнихпрацівників

Рівніоцінюваннязавимогами:

    1. Ефективністьплануванняпедагогічнимипрацівникамисвоєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів доорганізації освітнього процесу з метою формування ключовихкомпетентностейздобувачівосвіти– достатній;
    2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічноїмайстерностіпедагогічнихпрацівників–вимагаєпокращення;
    3. Налагодженняспівпрацізіздобувачамиосвіти,їхбатьками,працівникамизакладуосвіти – достатній;
    4. Організаціяпедагогічноїдіяльностітанавчанняздобувачівосвітиназасадахакадемічноїдоброчесності –достатній.

УціломузанапрямомІІІ:Достатнійрівень.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.