УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail:brodniza_znz@ukr.net
Наказ
27.12.2024 року с.Бродниця № 103
Пропідсумки методичної роботи
за І семестр 2024/2025 навчального року
Відповідно до річного плану роботи закладу, наказу Бродницької гімназії «Про організацію методичної роботи у закладі у 2024/2025 навчальному році» від 02.09.2024 № 67 , на підставі довідки «Про підсумки методичної роботи за І семестр 2024/2025 навчального року» (додаток 1), з метою підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, вивчення та впровадження ефективного педагогічного досвіду,
НАКАЗУЮ:
- Визнати методичну роботу протягом І семестру 2024/2025 навчального року достатньою для забезпечення ефективного освітнього процесу, створення умов для становлення та розвитку особистості кожного учня, підвищення педагогічної майстерності вчителів, проведення дослідно-експериментальної, інноваційної діяльності.
- Заступнику директора з навчально-виховної роботи Сорочинській Н.Д.:
- Забезпечити системний підхід щодо організації методичної роботи, враховуючи запити педагогічних працівників.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Спланувати роботу з урізноманітнення спектра форм, методів, засобів, технологій методичної роботи з професійного розвитку вчителів закладу.
Січень 2025
-
- Сприяти активізації творчої діяльності вчителів, стимулюванню неперервної фахової та загальної освіти, підвищенню їхньої персональної відповідальності за результати навчання й вихованняздобувачів освіти.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Інформувати вчителів про можливості, які надають освітні платформи для організації та вдосконалення можливостей дистанційного навчання з метою саморозвитку та підвищення кваліфікації (участь у вебінарах, конференціях тощо).
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Залучати педагогів до активної участі у методичних заходах різного рівня, Міжнародних та всеукраїнських освітніх програмах та проєктах.
Упродовж 2024/2025 навчального року
- Керівникам предметних методичнихоб’єднань:
- Практикувати нетрадиційні засідання методичних формувань з метою урізноманітнення роботи.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Залучати педагогів до активної участі у методичних заходах різного рівня, Міжнародних та всеукраїнських освітніх програмах та проєктах.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Активізувати роботу у складі методичних формувань у межах роботи над науково-методичною проблемою закладу та самоосвітньої діяльності.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- З метою поширення інноваційних технологій та педагогічних систем, удосконалення методики проведення сучасного уроку в умовах змішаного формату навчання через запровадження воєнного стану, провести тематичні предметні дні.
Березень 2025
Травень 2025
-
- Сприяти розвитку творчого потенціалу педагогів, поширенню педагогічного досвіду вчителів закладу, активній методичній та самоосвітній роботі, удосконаленню навичок цифрової освіти.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Посилити роботу з обдарованими учнями.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Працювати над впровадженням інноваційних методик з метою підвищення результативності освітнього процесу.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Провести на засіданнях практичні заняття «Самооцінювання та взаємооцінювання – один з основних елементів ефективності сучасного уроку», «Вчимося формувальному оцінюванню».
Січень 2025
Лютий 2025
- Юшкевич О.С., практичному психологу, з метою забезпечення якісного психологічного супроводу освітнього процесу організувати систему психологічних консультацій та семінарів-тренінгів для вчителів на тему «Професійне вигорання та стресостійкості», «Відновлення вчителя в стресових умовах війни».
Січень 2025
- Педагогічним працівникам:
- Спрямувати методичну роботу на успішну реалізацію методичного проєкту.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Працювати над поповненням власного професійного портфоліо та підвищенням рівня самоосвіти.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Підвищувати якість викладання навчальних предметів шляхом впровадження в освітній процес практико-орієнтованих діяльнісних інноваційних технологій.
Упродовж 2024/2025 навчального року
- Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Сорочинську Н.Д.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
В.В.Козяр
Л.М.Полюхович
Л.П.Меснікович
Н.М.Мосійчук
А.Г.Делідон
Ю.В.Мойсієвич
О.С.Юшкевич
В.П.Мойсієвич
В.П.Гаврилович
О.В.Гаврилович
М.І.Гаврилович
Г.В.Давидович
Н.Г.Вишневська
В.В.Меснікович
В.М.Музичко
С.С.Войтович
О.В.Левчук
Н.І.Полюхович
Н.Ф.Крупко
Додаток 1
до наказу назва Бродницької гімназії
від 27.12.2024 № 103
Довідка
про підсумки методичної роботи
за І семестр 2024/2025 навчального року
у Бродницькій гімназії
Методична робота Бродницької гімназії у І семестрі 2024/2025 здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 27.10.2016, Державних стандартів початкової освіти, базоаої середньої, базової повної загальної середньої освіти, Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 673, на підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 №1119, з метою підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, вивчення та впровадження ефективного педагогічного досвіду, вивчення та аналізу методичних рекомендацій, нормативних документів, рівня навченості учнів.
У рамках організації методичної роботи у закладі діють методичні об’єднання:
- учителів початкових класів (керівник Мосійчук Н.М.);
- природничо-математичних дисциплін (керівник Левчук.О.В.);
- учителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Вишневська Н.Г.);
- асистентів учителів та вчителів інклюзивного навчання (керівник Давидович Г.В.);
- класних керівників (керівник Делідон А.Г.).
Методичний супровід модернізації освітнього процесу здійснювався через застосування нових технологій та інноваційного педагогічного досвіду, ефективне використання технічних засобів навчання, вдосконалення навичок самоосвітньої роботи. Результатом роботи над єдиною методичною темою є:
- вдосконалення інформаційно-цифрових компетенцій педагогічних працівників;
- поповнення навчального контенту для здобувачів освіти за рахунок використання та впровадження викладачами в освітній процес різноманітних цифрових додатків: Google, Canva, LearningApps, дошка РаdLet, Genially, Quizlet та інших;
- поповнення методичними матеріалами: тематичними розробками педагогічних працівників, доповідями на засіданнях предметних методичних об’єднань та педагогічних радах, семінарах та тренінгах;
- активізація видавничої діяльності та участь в інноваційній роботі.
Впродовж І семестру 2024/2025 навчального року було проведено ряд засідань педагогічної ради, засідання предметних методичних об’єднань, де опрацювали нормативні документи щодо організації освітньої діяльності,рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у 2024/2025 навчальном році, детально проаналізували наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання» від 02.08.2024 та визначилися із форматом запису сторінок журналів з предметів, тренінги «Персональний бренд як інструмент професійного розвитку педагога», «Використання цифрових технологій в освітньому процесі початкової школи за умови змішаної форми навчання», «Використання скрайбінгу для візуалізації навчального матеріалу», «Цифрові інструменти сучасного вчителя як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів Нової української школи в умовах змішаного формату навчання», «Інклюзія. Картки PECS – інструмент комунікації та візуальна підтримка», практикум «Використаннядодатків Googleдляналагодженнявзаємодіїміжучасникамиосвітньогопроцесу», інста-челендж «Етичні та правові аспекти використання штучного інтелекту у створенні освітнього контенту», «Використання QR-кодів для підвищення якості освітнього процесу», «Інтерактивні стратегії для навчання», «Проєктна діяльність учнів в класі НУШ за методикою Scrum і Kanban-дошки». Індивідуальна методична робота проводилась через методичні консультування з питань організації освітнього процесу, розробки дидактичних матеріалів, ведення навчально-методичної документації та оформлення електронного документообігу, надання методичної допомоги спеціалістам.
Окремо проводилася цілеспрямована робота щодо підготовки учнів до проведення І (шкільного) та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, І (шкільного) та ІІ етапу XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, І (шкільного) та ІІ етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
З метою досягнення високого рівня організації освітньої роботи, формування інтересу здобувачів освіти до навчальних предметів, стимулювання до роздумів, активного пошуку, дослідження, самостійного опрацювання додаткових інформаційних джерел, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогічних працівників, виявлення обдарувань серед підростаючого покоління, відповідно до плану протягом І семестру на базі закладу провели низку предметних тижнів.
Так, у період з 09.09.2024 проведено Тиждень фізичної культури та спорту, метою якого було виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя; покращення здоров’я; придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту; залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою; виховання взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки. Не менш цікаво та захоплююче під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки» провели Місячник шкільної бібліотеки (01.10.2024-31.10.2024).У рамках місячника спільно з педагогічним колективом підготували і провели різноманітні заходи. Зокрема оформлено книжкові виставки-інсталяції: «В об’єктиві я і моя бібліотека», «Літературна вітальня «Витоки»», «Пензлик художника творить слово», «Свято хранителів мудрості», «Знайди свою книгу», «Читаю сам і раджу вам»; історичний екскурс-виставку «Козацька слава в серцях у нас», виставку-портрет «Славний оборонець рідної землі». Під час проведення спортивно-розважальної гри з елементами історії «Козацькі розваги», учні не лише мали змогу продовжити знайомство з героїчним минулим України, зокрема - періодом козаччини, а й випробувати свої інтелектуальні здібності та спортивний гарт.Бібліотечно-історичні години «Витоки української нації», «Основні періоди історії України», «Україна: минуле – сучасне – майбутнє», «Нескорена та незламна Україна», проведені під час місячника, сприяли поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, вихованню поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини народу, пробудженню почуттів національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.Активізації творчого потенціалу учнів сприяли конкурси малюнків на тему «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» (1-4 класи) та фотоконкурс «Наша спільна мрія - вільна Україна» (5-9 класи).Крім традиційних заходів застосували нові цікаві форми роботи: флешмоби «Школа з книжкою», «Веселі перерви з книгою», буккросинг «Передай книжку другу», читацька мандрівка «Відкриття нових світів через книжки», обговорення улюблених книжок та авторів – «Літературний бенкет»; проведено брейн-ринги «У світі казки чарівної», «Здоров’я дорожче за багатство»; інтерактивний кардмейкінг; бібліоперфоменс «Любимо читати», «Казкові герої у бібліотеці», «Мої улюблені літературні герої у бібліотеці»; бібліо-фреш «Намалюю казку…», гра «Подорож до Книгоманії»; літературні посиденьки «Ім’я на обкладинці», бібліоперфоменс «Любимо читати». А у творчих майстернях бібліотеки пройшли майстер-класи з народних українських ремесел, які притаманні нашій культурі і зберігають народні традиції: лялька-мотанка, витинанка, писанкарство, петриківський розпис, виготовлення жіночих прикрас, обереги для дому, тощо. Запрошені майстрині розкрили тонкощі вишивання хрестиком, бісером та стрічками, секрети бісероплетіння та декупажу, квілінгу та багато іншого, і навчили цьому кожного бажаючого.
Враховуючи вищезазначене, вважати стан методичної роботи у І семестрі 2024/2025 навчальному році задовільним.
Заступник директора з НВР Н.Д.Сорочинська
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail:brodniza_znz@ukr.net
Наказ
27.12.2024 року с.Бродниця № 103
Пропідсумки методичної роботи
за І семестр 2024/2025 навчального року
Відповідно до річного плану роботи закладу, наказу Бродницької гімназії «Про організацію методичної роботи у закладі у 2024/2025 навчальному році» від 02.09.2024 № 67 , на підставі довідки «Про підсумки методичної роботи за І семестр 2024/2025 навчального року» (додаток 1), з метою підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, вивчення та впровадження ефективного педагогічного досвіду,
НАКАЗУЮ:
- Визнати методичну роботу протягом І семестру 2024/2025 навчального року достатньою для забезпечення ефективного освітнього процесу, створення умов для становлення та розвитку особистості кожного учня, підвищення педагогічної майстерності вчителів, проведення дослідно-експериментальної, інноваційної діяльності.
- Заступнику директора з навчально-виховної роботи Сорочинській Н.Д.:
- Забезпечити системний підхід щодо організації методичної роботи, враховуючи запити педагогічних працівників.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Спланувати роботу з урізноманітнення спектра форм, методів, засобів, технологій методичної роботи з професійного розвитку вчителів закладу.
Січень 2025
-
- Сприяти активізації творчої діяльності вчителів, стимулюванню неперервної фахової та загальної освіти, підвищенню їхньої персональної відповідальності за результати навчання й вихованняздобувачів освіти.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Інформувати вчителів про можливості, які надають освітні платформи для організації та вдосконалення можливостей дистанційного навчання з метою саморозвитку та підвищення кваліфікації (участь у вебінарах, конференціях тощо).
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Залучати педагогів до активної участі у методичних заходах різного рівня, Міжнародних та всеукраїнських освітніх програмах та проєктах.
Упродовж 2024/2025 навчального року
- Керівникам предметних методичнихоб’єднань:
- Практикувати нетрадиційні засідання методичних формувань з метою урізноманітнення роботи.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Залучати педагогів до активної участі у методичних заходах різного рівня, Міжнародних та всеукраїнських освітніх програмах та проєктах.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Активізувати роботу у складі методичних формувань у межах роботи над науково-методичною проблемою закладу та самоосвітньої діяльності.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- З метою поширення інноваційних технологій та педагогічних систем, удосконалення методики проведення сучасного уроку в умовах змішаного формату навчання через запровадження воєнного стану, провести тематичні предметні дні.
Березень 2025
Травень 2025
-
- Сприяти розвитку творчого потенціалу педагогів, поширенню педагогічного досвіду вчителів закладу, активній методичній та самоосвітній роботі, удосконаленню навичок цифрової освіти.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Посилити роботу з обдарованими учнями.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Працювати над впровадженням інноваційних методик з метою підвищення результативності освітнього процесу.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Провести на засіданнях практичні заняття «Самооцінювання та взаємооцінювання – один з основних елементів ефективності сучасного уроку», «Вчимося формувальному оцінюванню».
Січень 2025
Лютий 2025
- Юшкевич О.С., практичному психологу, з метою забезпечення якісного психологічного супроводу освітнього процесу організувати систему психологічних консультацій та семінарів-тренінгів для вчителів на тему «Професійне вигорання та стресостійкості», «Відновлення вчителя в стресових умовах війни».
Січень 2025
- Педагогічним працівникам:
- Спрямувати методичну роботу на успішну реалізацію методичного проєкту.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Працювати над поповненням власного професійного портфоліо та підвищенням рівня самоосвіти.
Упродовж 2024/2025 навчального року
-
- Підвищувати якість викладання навчальних предметів шляхом впровадження в освітній процес практико-орієнтованих діяльнісних інноваційних технологій.
Упродовж 2024/2025 навчального року
- Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Сорочинську Н.Д.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
В.В.Козяр
Л.М.Полюхович
Л.П.Меснікович
Н.М.Мосійчук
А.Г.Делідон
Ю.В.Мойсієвич
О.С.Юшкевич
В.П.Мойсієвич
В.П.Гаврилович
О.В.Гаврилович
М.І.Гаврилович
Г.В.Давидович
Н.Г.Вишневська
В.В.Меснікович
В.М.Музичко
С.С.Войтович
О.В.Левчук
Н.І.Полюхович
Н.Ф.Крупко
Додаток 1
до наказу назва Бродницької гімназії
від 27.12.2024 № 103
Довідка
про підсумки методичної роботи
за І семестр 2024/2025 навчального року
у Бродницькій гімназії
Методична робота Бродницької гімназії у І семестрі 2024/2025 здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від 27.10.2016, Державних стандартів початкової освіти, базоаої середньої, базової повної загальної середньої освіти, Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 673, на підставі Положення про методичну роботу з педагогічними кадрами загальноосвітніх шкіл України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 №1119, з метою підвищення рівня освітньої роботи, здійснення ґрунтовного аналізу діяльності педагогічного колективу, забезпечення їх готовності до опрацювання проблемних питань педагогічної діяльності, вивчення та впровадження ефективного педагогічного досвіду, вивчення та аналізу методичних рекомендацій, нормативних документів, рівня навченості учнів.
У рамках організації методичної роботи у закладі діють методичні об’єднання:
- учителів початкових класів (керівник Мосійчук Н.М.);
- природничо-математичних дисциплін (керівник Левчук.О.В.);
- учителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Вишневська Н.Г.);
- асистентів учителів та вчителів інклюзивного навчання (керівник Давидович Г.В.);
- класних керівників (керівник Делідон А.Г.).
Методичний супровід модернізації освітнього процесу здійснювався через застосування нових технологій та інноваційного педагогічного досвіду, ефективне використання технічних засобів навчання, вдосконалення навичок самоосвітньої роботи. Результатом роботи над єдиною методичною темою є:
- вдосконалення інформаційно-цифрових компетенцій педагогічних працівників;
- поповнення навчального контенту для здобувачів освіти за рахунок використання та впровадження викладачами в освітній процес різноманітних цифрових додатків: Google, Canva, LearningApps, дошка РаdLet, Genially, Quizlet та інших;
- поповнення методичними матеріалами: тематичними розробками педагогічних працівників, доповідями на засіданнях предметних методичних об’єднань та педагогічних радах, семінарах та тренінгах;
- активізація видавничої діяльності та участь в інноваційній роботі.
Впродовж І семестру 2024/2025 навчального року було проведено ряд засідань педагогічної ради, засідання предметних методичних об’єднань, де опрацювали нормативні документи щодо організації освітньої діяльності,рекомендації щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у 2024/2025 навчальном році, детально проаналізували наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання» від 02.08.2024 та визначилися із форматом запису сторінок журналів з предметів, тренінги «Персональний бренд як інструмент професійного розвитку педагога», «Використання цифрових технологій в освітньому процесі початкової школи за умови змішаної форми навчання», «Використання скрайбінгу для візуалізації навчального матеріалу», «Цифрові інструменти сучасного вчителя як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів Нової української школи в умовах змішаного формату навчання», «Інклюзія. Картки PECS – інструмент комунікації та візуальна підтримка», практикум «Використаннядодатків Googleдляналагодженнявзаємодіїміжучасникамиосвітньогопроцесу», інста-челендж «Етичні та правові аспекти використання штучного інтелекту у створенні освітнього контенту», «Використання QR-кодів для підвищення якості освітнього процесу», «Інтерактивні стратегії для навчання», «Проєктна діяльність учнів в класі НУШ за методикою Scrum і Kanban-дошки». Індивідуальна методична робота проводилась через методичні консультування з питань організації освітнього процесу, розробки дидактичних матеріалів, ведення навчально-методичної документації та оформлення електронного документообігу, надання методичної допомоги спеціалістам.
Окремо проводилася цілеспрямована робота щодо підготовки учнів до проведення І (шкільного) та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, І (шкільного) та ІІ етапу XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, І (шкільного) та ІІ етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
З метою досягнення високого рівня організації освітньої роботи, формування інтересу здобувачів освіти до навчальних предметів, стимулювання до роздумів, активного пошуку, дослідження, самостійного опрацювання додаткових інформаційних джерел, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогічних працівників, виявлення обдарувань серед підростаючого покоління, відповідно до плану протягом І семестру на базі закладу провели низку предметних тижнів.
Так, у період з 09.09.2024 проведено Тиждень фізичної культури та спорту, метою якого було виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя; покращення здоров’я; придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту; залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою; виховання взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки. Не менш цікаво та захоплююче під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки» провели Місячник шкільної бібліотеки (01.10.2024-31.10.2024).У рамках місячника спільно з педагогічним колективом підготували і провели різноманітні заходи. Зокрема оформлено книжкові виставки-інсталяції: «В об’єктиві я і моя бібліотека», «Літературна вітальня «Витоки»», «Пензлик художника творить слово», «Свято хранителів мудрості», «Знайди свою книгу», «Читаю сам і раджу вам»; історичний екскурс-виставку «Козацька слава в серцях у нас», виставку-портрет «Славний оборонець рідної землі». Під час проведення спортивно-розважальної гри з елементами історії «Козацькі розваги», учні не лише мали змогу продовжити знайомство з героїчним минулим України, зокрема - періодом козаччини, а й випробувати свої інтелектуальні здібності та спортивний гарт.Бібліотечно-історичні години «Витоки української нації», «Основні періоди історії України», «Україна: минуле – сучасне – майбутнє», «Нескорена та незламна Україна», проведені під час місячника, сприяли поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, вихованню поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини народу, пробудженню почуттів національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.Активізації творчого потенціалу учнів сприяли конкурси малюнків на тему «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» (1-4 класи) та фотоконкурс «Наша спільна мрія - вільна Україна» (5-9 класи).Крім традиційних заходів застосували нові цікаві форми роботи: флешмоби «Школа з книжкою», «Веселі перерви з книгою», буккросинг «Передай книжку другу», читацька мандрівка «Відкриття нових світів через книжки», обговорення улюблених книжок та авторів – «Літературний бенкет»; проведено брейн-ринги «У світі казки чарівної», «Здоров’я дорожче за багатство»; інтерактивний кардмейкінг; бібліоперфоменс «Любимо читати», «Казкові герої у бібліотеці», «Мої улюблені літературні герої у бібліотеці»; бібліо-фреш «Намалюю казку…», гра «Подорож до Книгоманії»; літературні посиденьки «Ім’я на обкладинці», бібліоперфоменс «Любимо читати». А у творчих майстернях бібліотеки пройшли майстер-класи з народних українських ремесел, які притаманні нашій культурі і зберігають народні традиції: лялька-мотанка, витинанка, писанкарство, петриківський розпис, виготовлення жіночих прикрас, обереги для дому, тощо. Запрошені майстрині розкрили тонкощі вишивання хрестиком, бісером та стрічками, секрети бісероплетіння та декупажу, квілінгу та багато іншого, і навчили цьому кожного бажаючого.
Враховуючи вищезазначене, вважати стан методичної роботи у І семестрі 2024/2025 навчальному році задовільним.
Заступник директора з НВР Н.Д.Сорочинська
І
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail:brodniza_znz@ukr.net
НАКАЗ
03.01.2025 с.Бродниця № 3 -АГ
Про підсумки перевірки ведення
документації Бродницької гімназії
Згідно із річним планом роботи гімназії з метою контролю за дотриманням вимог та порядку ведення документації закладу освіти, у грудні 2024 року адміністрацією гімназії здійснювалася перевірка ведення документації гімназії : класних журналів, журналів гуртків та журналу ГПД. Таким чином, проаналізовано:
- дотримання вчителями - предметниками інструктивно-методичних рекомендацій щодо вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах предметів інваріантної складової начального плану у І семестрі 2024-2025 навчального року;
- виконання навчальних програм;
- виконання обов'язкового мінімуму контрольних, лабораторних, практичних робіт і навчальних екскурсій;
-виконання практичної такомпетентнісної спрямованості навчальних програм;
- дотримання вимог критеріїв оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти;
- відповідність вимогам до ведення класних журналів (Інструкції з веденнякласного журналу учнів 5—11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом МОН України від 03.06.2008 р. № 496, Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2015 року № 412, методичних рекомендацій щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів від 21.09.2015 №2/2-14-1907-15) та ін;
- своєчасність та об'єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів.
Результати проведенного аналізу дають підстави стверджувати таке:
- записи в електронних журналах ведуться виключно державною мовою;
- усі записи в журналах 1—9-х класів ведуться відповідно до встановленого єдиного орфографічного режиму;
- розподіл сторінок журналів 1—9-х класів за навчальними предметами здійснений відповідно до робочого навчального плану гімназії на 2024/2025навчальний рік та з урахуванням поділу класів на групи при вивченні окремих предметів ;
- дотримано всіх вимог щодо заповнення розділу «Загальні відомості про учнів», ведеться систематичний щоденний облік відвідування учнями уроків;
- дати проведення уроків записані відповідно до календарних планів учителів-предметників.
Керівники гуртків Гаврилович В.П., Меснікович В.В та Н.І.Полюхович, вихователь ГПД постійно оформляють журнали відповідно до вимог:
- Тематичне планування на І семестр здійснюється відповідно до навчальних програм гурткової роботи.
- Керівники гуртків та вихователь ГПД дотримуються плану роботи, календарних строків, заняття проводяться у відповідності до графіку роботи гуртків.
- Ведуться журнали з безпеки життєдіяльності із записами про проведення інструктажів з питань техніки безпеки.
- Керівники гуртків заповнюють відповідно до вказівок розділів журналу «Відомості про членів гуртка», «Облік відвідування», «Облік роботи гуртка».
Вчителями початкових класів, класними керівниками 5-9-х класів на кінець І семестру 2024/2025н.р. заповнено всі розділи електронного класного журналу. Виставлено семестрові бали учням 5-9-х класів з предметів інваріантної складової.
Класні керівники заповнили відповідно до рекомендацій розділи журналу «Зміст», «Облік відвідування», «Облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності», «Зведений облік навчальних досягнень учнів», «Загальні відомості про учнів», «Зведена таблиця руху учнів класу та їх досягнень у навчанні», правильно написано списки здобувачів освіти на всіх сторінках журналу, назви предметів. Назви предметів на сторінках класних журналів відповідають їхній назві за робочим навчальним планам. Класні керівники щодня відмічали кількість уроків, пропущених дітьми на сторінці "Облік відвідування". При узагальненні даних про відвідування наприкінці семестру вказано кількість пропущених днів та уроків.
Колонки обов’язкової мовленнєвої діяльності з філологічних дисциплін відводять окремо без зазначення дати.
Бали за ведення зошитів у 5-9 класах виставляють наприкінці кожного місяця після дати проведення останнього уроку в ньому. Тематичні бали виставлені після опрацювання програмових тем в учнів 8-9 класів. При виставленні тематичної оцінки у цих класах враховано всі види навчальної діяльності (поточні оцінки, оцінки за окремі види робіт (практичні, лабораторні, контрольні тощо), що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. Семестрові бали виставлені на основі тематичних оцінок та з окремих предметів (англійська мова) на основі тематичних та всіх обов'язкових видів оцінювання. Семестрова оцінка підлягає коригуванню.
Враховуючи, що Класний журнал та Журнал гурткової роботи є документом фінансової звітності, записи про проведені уроки, заняття зроблені відповідно до календарного планування.
Фіксуються бесіди із таких правил: дорожнього руху, протипожежної безпеки, поводження під час стихійних лих, поведінки па льоду, поведінки на воді, поведінки під час ожеледиці, у надзвичайних ситуаціях, щодо безпеки в побуті, небезпеки отруєнь (грибами, ягодами, алкоголем, нікотином, неякісними продуктами, генно-модифікованими організмами тощо), профілактики захворювань тощо.
У зв'язку з вищезазначеним та з метою неухильного дотримання педагогічними працівниками чинних вимог щодо порядку ведення класного журналу
НАКАЗУЮ:
1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Сорочинській Н.Д.:
1.1. Результати контролю за станом ведення класних журналів розглянути на нараді при директору.
1.2.Забезпечити систематичний поточний контроль ведення ділової документації вчителями-предметниками. Аналізувати результати під час оперативних нарад з педколективом.
1.3.Здійснювати персональний контроль ведення класних журналів вчителями. Постійно.
1.4.Проводити перевірку стану ведення журналу планування та обліку гурткової роботи 4 рази на рік.
1.5.Перевірити виконання навчальної програми у ІІ семестрі та відповідність записів в журналі навчальних програм.
Червень 2025 року
1.6.Перевіряти наявність затверджених програм, їх відповідність змісту роботи гуртка, напрямку, назві, кількості годин та термін їх дії.
2 Керівникам гуртків:
2.1. Заборонити проставляти наперед дати не проведених занять та підписи керівника гуртка у зв’язку з можливою відміною занять (епідемічнаситуація, стихійніявища, хвороба керівника гуртка тощо).
2.2. Заповнювати своєчасно сторінки журналів.
2.3. При веденні журналу гурткової роботи дотримуватись Вказівок до ведення журналу, планування та обліку гуртка.
3. Педагогічним працівникам:
3.1. Неухильно дотримуватися трудової і фінансової дисципліни; вчасно робити записи у відповідних класних журналах.
3.3. Нести персональну відповідальність за своєчасність та якість інформації оформленої у класних журналах та інших видах шкільної документації.
3.4.Вчасно проводити оцінювання, записувати теми проведенихуроків, домашні завдання.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
В.В.Козяр
Л.М.Полюхович
Л.П.Меснікович
Н.М.Мосійчук
А.Г.Делідон
Ю.В.Мойсієвич
О.С.Юшкевич
В.П.Мойсієвич
В.П.Гаврилович
О.В.Гаврилович
М.І.Гаврилович
Г.В.Давидович
Н.Г.Вишневська
В.В.Меснікович
В.М.Музичко
С.С.Войтович
О.В.Левчук
Н.І.Полюхович
Н.Ф.Крупко
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
Наказ
01.01.2025 року № 2-АГ
Про організацію цивільного
захисту в Бродницькій гімназії
Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, постанови КМУ від 26.01.2015 №18 „Про Державну комісію з питань ТЕБ та НС”, постанови КМУ від 30.10.2013 №841 „Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій”, наказу ДСНС України від 12.07.2016 №335 „Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання”, наказу МОН України від 15.08.2016 № 974 „Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України”, наказу МОН України від 21.11.2016 № 1400 „Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту”, та з метою забезпечення ефективного управління заходами цивільного захисту керівництво системою цивільного захисту здійснюю особисто.
З метою якісного виконання вимог нормативно-правових актів щодо захисту працівників від впливу наслідків надзвичайних ситуацій
НАКАЗУЮ:
1. Призначити відповідальною з питань цивільного захисту – Сорочинську Н.Д., заступника директора з навчально-виховної роботи.
2. Створити комісію з питань надзвичайних ситуацій.
Обов’язки голови комісії з питань НС залишаю за собою.
Заступнику голови комісії з НС розробити та подати на затвердження положення, функціональні обов’язки та іншу плануючу документацію комісії відповідно до вимог чинного законодавства.
Склад комісії з питань НС у Додатку 1.
Строк збору і готовності до роботи комісії установити:
у робочий час – 20 хв.;
в неробочий час – 1 год. 30 хв.
3. З метою вдосконалення проведення евакуаційних заходів створити комісію з питань евакуації. Призначити відповідальним з питань евакуації заступника директора гімназії з навчально-виховної роботи Сорочинську Н.Д. Головою комісії з питань евакуації призначити директора гімназії Базевич Т.В.
Склад комісії у Додатку 2.
Покласти на комісію з питань евакуації планування і практичне виконання евакуаційних заходів щодо організованого виведення учасників освітнього процесу із району можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій в разі виникнення безпосередньої загрози їх життю та заподіяння шкоди здоров’ю.
4. Відповідальному з питань ЦЗ - розробити документацію щодо підготовки та проведення у квітні заходів по проведенню Дня цивільного захисту.
5. Відповідальному з питань ЦЗ щорічно здійснювати планування заходів (теоретичну та практичну підготовку) щодо організації навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях.
6. Призначеним посадовим особам з ЦЗ розробити та подати на затвердження директору положення, функціональні обов’язки та іншу плануючу документацію відповідно до вимог чинного законодавства.
7. Визнати наказ від 01.01.2024 року № 2-АГ «Про організацію цивільного захисту в Бродницькій гімназії» таким, що втратив чинність.
8. Наказ довести до відома усіх працівників ЗЗСО, а до виконавців – під підпис.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на відповідального з питань ЦЗ відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
О.В.Гаврилович
А.Г.Делідон
Л.П.Меснікович
В.П.Гаврилович
О.С.Юшкевич
Н.С.Полюхович
М.І.Гаврилович
Ю.В.Мойсієвич
О.В.Левчук
В.П.Мойсієвич
Н.М.Мосійчук
В.В.Козяр
Г.В.Давидович
В.М.Музичко
Н.Г.Вишневській
Л.П.Меснікович
Л.М.Полюхович
В.В.Меснікович
Н.Ф.Крупко
С.С.Войтович
О.В.Крупко
Л.А.Полюхович
Р.І.Гаврилович
М.В.Гаврилович
Л.І.Гаврилович
С.В.Вишневська
О.А.Петрович
Додаток 1
до наказу
«01» січня 2025 р. № 2-АГ
СКЛАД
комісії з питань надзвичайних ситуацій
Бродницької гімназії
Посада у складі комісії |
Прізвище, ім’я. по батькові |
Посада в навчальному закладі |
Номер робочого телефону |
Номер домашнього (мобільного) телефону |
Голова комісії |
Базевич Т.В. |
Директор |
+380664847658 |
|
Заступник голови комісії |
Сорочинська Н.Д. |
Заступник з НВР |
+380680433834 |
|
Відповідальний з питань евакуації |
Сорочинська Н.Д. |
Заступник з НВР |
+380680433834 |
Відповідальний з питань ЦЗ Н.Д.Сорочинська
Додаток 2
до наказу
«01» січня 2025 р. № 2-АГ
СКЛАД
комісії з питань евакуації
Бродницької гімназії
Посада у складі комісії |
Прізвище, ім’я. по батькові |
Посада в навчальному закладі |
Номер робочого телефону |
Номер домашнього (мобільного) телефону |
Голова комісії |
Базевич Т.В. |
Директор |
+380664847658 |
|
Заступник голови комісії |
Сорочинська Н.Д |
Заступник з НВР |
+380680433834 |
|
Відповідальний з питань евакуації |
Сорочинська Н.Д. |
Заступник з НВР |
+380680433834 |
|
Секретар комісії |
Делідон А.Г. |
Вчитель гімназії |
+380988263994 |
|
Члени комісії |
Меснікович Л.П. |
Вчитель гімназії |
+380664542659 |
|
Гаврилович В.П. |
Вчитель гімназії |
+380684295866 |
||
Юшкевич О.С. |
Вчитель гімназії |
+380976455385 |
Відповідальний з питань ЦЗ Н.Д.Сорочинська
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
Н А К А З
01.01.2025 року № 1-АГ
Про початок навчального року
в системі цивільного захисту (ЦЗ)
На виконання Кодексу Цивільного захисту України та відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністерства України від 26.06.2013 №444, відповідно до Типової програми навчання працівників органів управління освітою і наукою, навчальних закладів, установ, організацій і підприємств галузі, затвердженої наказом начальника штабу Цивільної оборони, Державним секретарем Міністерства освіти і науки України від 17.01.2002 №28
НАКАЗУЮ:
- Вважати початком навчального року в системі цивільного захисту (ЦЗ) 01 січня 2025 року.
- Вважати директора гімназії Базевич Т.В. керівником об'єкту відповідно до Закону.
3. Призначити відповідальною особою з питань ЦЗ Сорочинську Н.Д., заступника директора з навчально-виховної роботи.
4. Головою комісії з питань евакуації – Сорочинську Н.Д., заступника директора з навчально-виховної роботи;
5. Керівником робіт з ліквідації НС призначити Полюхович Н.С., завідуючу господарством.
6. Затвердити склад навчальних груп з ЦЗ (додаток 1).
- Призначеним посадовим особам протягом 10 днів розробити і затвердити функціональні обов’язки, необхідні документи й плани та забезпечити:
- запобігання виникненню надзвичайних ситуацій; вживання заходів щодо зменшення збитків і витрат в разі їх виникнення;
- оповіщення персоналу гімназії про загрозу й виникнення надзвичайних ситуацій у мирний та воєнний час, постійне інформування працівників про обстановку (додаток 2).
- Відповідальність за виконання цього наказу покласти на Сорочинську Н.Д., відповідальну особу з питань ЦЗ, заступника директора з навчально-виховної роботи.
Керівник об'єкту – Тетяна БАЗЕВИЧ
директор Бродницької гімназії
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
Н.С.Полюхович
А.Г.Делідон
В.П.Гаврилович
М.І.Гаврилович
Ю.В.Мойсієвич
О.В.Левчук
О.В.Гаврилович
В.П.Мойсієвич
Н.М.Мосійчук
В.В.Козяр
Г.В.Давидович
В.М.Музичко
Н.Г.Вишневській
Л.П.Меснікович
Л.М.Полюхович
В.В.Меснікович
Н.Ф.Крупко
С.С.Войтович
О.С.Юшкевич
О.В.Крупко
Л.А.Полюхович
Р.І.Гаврилович
М.В.Гаврилович
Л.І.Гаврилович
С.В.Вишневська
О.А.Петрович
Додаток 1
до наказу Бродницької гімназії
від 01.01.2025 № 1-АГ
Склад навчальних груп з ЦЗ
Бродницької гімназії
№ навчальної групи |
Назва групи |
Керівник занять |
Склад навчальної групи |
1 |
Керівний склад |
Базевич Т.В. |
Сорочинська Н.Д. Полюхович Н.С. |
2 |
Постійний склад педагогічних працівників |
Сорочинська Н.Д. |
Мойсієвич Ю.В. Мойсієвич В.П. Гаврилович М.І. Меснікович Л.П. Мосійчук М.Н. Полюхович Л.М. Козяр В.В. Гаврилович В.П. Делідон А.Г. Музичко В.М. Гаврилович О.В. Давидович Г.В. Юшкевич О.С. Левчук О.В. Вишневська Н.Г. Крупко О.В. Меснікович В.В. Музичко В.С. Крупко Н.Ф. |
3 |
Постійний склад технічних працівників |
Полюхович Н.С. |
Полюхович Л.А. Гаврилович Л.І. Петрович О.А. Гаврилович Р.І. Вишневська С.В. Гаврилович М.В. |
Відповідальна особа з питань ЦЗ Н.Д.Сорочинська
Додаток 2
до наказу Бродницької гімназії
від 01.01.2025 № 1-АГ
Розклад занять за тематикою цивільного захисту
№ навчальної групи |
Назва групи |
Дата проведення заняття |
1 |
Керівний склад |
3-й понеділок січня, лютого, березня, квітня, серпня, вересня, жовтня по 1 годині |
2,3 |
Постійний склад працівників школи |
4-й понеділок січня, лютого, березня, квітня, вересня по 1 годині; 4-й понеділок жовтня 1 година |
Відповідальна особа з питань ЦЗ Н.Д.Сорочинська
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
НАКАЗ
01.01.2025 року с. Бродниця№ 1
Про призначення уповноважених осіб
з питань призначення страхових виплат
за соціальним страхуванням
Керуючись статтею 22 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» від 29.09.1999 року №1105-ХІV,
НАКАЗУЮ:
- Призначитиуповноваженими особами з питаньпризначеннястраховихвиплат за соціальнимстрахуванняміз 01січня 2025 року:
- СорочинськуНаталіюДмитрівну, заступника директора з навчально – виховноїроботи;
- Давидович Ганну Вікторівну, соціального педагога.
2. Зобов'язатиуповноваженихосіб:
- контролюватиправильністьнарахування і своєчасністьздійснення
страховихвиплат;
- ухвалюватирішення про відмову у призначенніабоприпиненні
страховихвиплат( повністюабочастково);
- розглядатипідстави та правильністьдокументів, які є підставою для
наданнястраховихвиплат.
- Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Підстава: згодаСорочинської Н.Д., Давидович Г.В. від 01.01.2025 року.
Директор гімназіїТетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені:Н.Д.Сорочинська
Г.В.Давидович
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
Н А К А З
29.11.2024року с.Бродниця№ 91
Про створення команди реагування та затвердження Порядку раннього
попередження і евакуації здобувачів освіти в разі нападуабо ризику нападу наБродницьку гімназію
Відповідно наказу Міністерствавнутрішніх справ України, Міністерстваосвіти і науки Українивід 18.08.2023 №685/1013 зареєстровано в МіністерствіюстиціїУкраїни 07 вересня 2023 року за номером №1583/40639 «Про затвердження Порядку ранньогопопередження та евакуаціїучасниківосвітньогопроцесу в разі нападу аборизику нападу на заклад освіти». Відповідно до пунктів 4,5 частинипершоїстатті 23 Закону України «Про національнуполіцію» частинитретьоїстатті 26 Закону України «Про освіту», пункту 3 Плану заходівщодореалізаціїДекларації про безпекушкіл, затвердженогоКабінетуМіністрівУкраїнивід 04 серпня 2021 року №898-р. Концепціїбезпекизакладівосвіти, схваленої розпорядженнямКабінетуМіністрівУкраїнивід 07 квітня 2023 року N 301-р, з метою врегулюваннядіяльностіНаціональноїполіціїУкраїни, ДержавноїслужбиУкраїни з надзвичайнихситуацій, закладівосвітищодоранньогопопередження та евакуаціїучасниківосвітньогопроцесу в разі нападу аборизику нападу на заклад освіти, з метою збереженняздоров’я та життяучасниківосвітньогопроцесу
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити склад команди реагування Бродницької гімназії для здійснення заходів щодо попередження та евакуації здобувачів освіти в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти у складі:
- директор - Тетяна БАЗЕВИЧ;
- заступник директора з навчально-виховної роботи – Наталія СОРОЧИНСЬКА;
- педагог-організатор – Валентина МОЙСІЄВИЧ;
- вчитель «Основ здоров’я» - Юлія МОЙСІЄВИЧ;
- практичний психолог – Олена ЮШКЕВИЧ.
2. Розподілити функціональні обов’язки між командою реагування згідно з додатком № 1.
3. Команді реагування розробити та подати на затвердження до 01.01.2025року:
- порядок раннього попередження і евакуації здобувачів освіти в разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію;
- алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію;
- систему оповіщення про напад або ризик нападу на Бродницьку гімназію;
- заходи, спрямовані на створення безпечних умов перебування здобувачів освіти вБродницькій гімназії;
- план евакуації у разі нападу або ризику нападу на Бродницькугімназію;
- паспорт безпеки Бродницької гімназії, копію надати уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС.
4. Підставою для прийняття рішення про евакуацію здобувачів освіти є:
4.1. Перебування в гімназії або на її території чи безпосередньо поблизу них осіб, які скоїли напад, або наявні інші дані, що свідчать про намір скоєння нападу.
4.2. Надходження повідомлень в усній або письмовій формі про напад або ризик нападу на гімназію.
5. Команді реагування:
5.1. Ознайомити всіх працівників Бродницької гімназії та здобувачів освіти з:
- порядком раннього попередження і евакуації здобувачів освіти в разі нападу або ризику нападу на гімназію;
- алгоритмом дій у разі нападу або ризику нападу на гімназію.
5.2. Здійснювати навчання (тренування, тренінги) здобувачів освіти згідно алгоритмів дій у разі нападу або ризику нападу на гімназію, а також проведення їх евакуації.
Не рідше ніж 4 рази на рік за умови
очного або змішаного навчання
6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
В.П.Мойсієвич
Ю.В.Мойсієвич
О.С.Юшкевич
Додаток 1
до наказу по Бродницькій гімназії
№ 91 від 29.11.2024 року
Функціональніобов’язкичленівкомандиреагування
для здійсненнязаходівщодопопередження та евакуаціїздобувачівосвіти вразі нападу аборизику нападу на
Бродницьку гімназіюЗарічненської селищної ради Рівненської області
Команда реагування закладу освіти:
- це працівники закладу освіти, перелік яких затверджений наказом його керівника, на яких покладається здійснення заходів щодо раннього попередження, евакуації та реагування в разі нападу, ризику нападу на заклад освіти.
Команда реагування Бродницької гімназії:
1.Розробляє та подає на затвердження директору гімназії алгоритм дій здобувачів освіти в разі нападу або ризику нападу на гімназію, а також плани евакуації здобувачів освіти.
2.Складає та оновлює паспорт безпеки закладу освіти, копія якого надається уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС та (за потреби) представникам інших органів державної влади.
3.Здійснює навчання (тренування, тренінги) учасників освітнього процесу згідно з алгоритмами дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також проведення їх евакуації.
4.У разі нападу або ризику нападу на заклад освіти діє згідно з алгоритмом дій, затвердженим керівником закладу освіти.
Педагог-організатор Валентина МОЙСІЄВИЧ :
Контролює роботу класних керівників щодо здійснення навчання (тренування, тренінги) здобувачів освіти згідно з алгоритмами дій у разі нападу або ризику нападу на гімназію, а також проведення їх евакуації.
Надає методичну/практичну допомогу з даного питання.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Сорочинська:
Складає та оновлює паспорт безпеки гімназії, копія якого надається уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС та (за потреби) представникам інших органів державної влади.
Всі члени команди реагування:
Здійснюють контроль за роботою працівників (надають допомогу) у разі нападу або ризику нападу на гімназію діють згідно з алгоритмом дій, затвердженим директором гімназії.
Практичний психолог Олена Юшкевич:
Здійснює психологічну підтримку здобувачів освіти.
Вчитель предмету «Основи здоров’я» Юлія МОЙСІЄВИЧ:
Здійснює навчання здобувачів освіти щодо надання домедичної допомоги.
Команда реагування:
Складає та подає на затвердження Заходи, спрямовані на створення безпечних умов перебування здобувачів освіти в гімназії.
Забезпечує проведення комплексного обстеження не рідше ніж один раз на шість місяців стану об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, маршруту руху до них, вказівників, надійності охорони закладу освіти (запірні пристрої на вікнах та дверях, наявність ґрат на вікнах, засобів та систем протипожежного захисту, комплексу тривожної сигналізації з передаванням тривожних сповіщень на пункти централізованого спостереження.
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
Н А К А З
01.01.2025року с.Бродниця№ 3
Про затвердження Порядку раннього попередження і евакуації здобувачів освіти в разі нападуабо ризику нападу наБродницьку гімназію
Відповідно наказу Міністерствавнутрішніх справ України, Міністерстваосвіти і науки Українивід 18.08.2023 №685/1013 зареєстровано в МіністерствіюстиціїУкраїни 07 вересня 2023 року за номером №1583/40639 «Про затвердження Порядку ранньогопопередження та евакуаціїучасниківосвітньогопроцесу в разі нападу аборизику нападу на заклад освіти». Відповідно до пунктів 4,5 частинипершоїстатті 23 Закону України «Про національнуполіцію» частинитретьоїстатті 26 Закону України «Про освіту», пункту 3 Плану заходівщодореалізаціїДекларації про безпекушкіл, затвердженогоКабінетуМіністрівУкраїнивід 04 серпня 2021 року №898-р. Концепціїбезпекизакладівосвіти, схваленої розпорядженнямКабінетуМіністрівУкраїнивід 07 квітня 2023 року N 301-р, з метою врегулюваннядіяльностіНаціональноїполіціїУкраїни, ДержавноїслужбиУкраїни з надзвичайнихситуацій, закладівосвітищодоранньогопопередження та евакуаціїучасниківосвітньогопроцесу в разі нападу аборизику нападу на заклад освіти, з метою збереженняздоров’я та життяучасниківосвітньогопроцесу
НАКАЗУЮ:
- Затвердити Порядок раннього попередження і евакуації здобувачів освіти в разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію (додаток 1).
- Затвердити Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію (додаток 2).
3. Затвердити Систему оповіщення про напад або ризик нападу на Бродницьку гімназію (додаток 3).
4. ЗатвердитиПлан евакуації у разі нападу або ризику нападу на Бродницькугімназію (додаток 4).
5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені:Н.Д.Сорочинська
Н.С.Полюхович
О.В.Левчук
В.М.Музичко
В.В.Меснікович
Л.М.Полюхович
Л.П.Меснікович
Н.М.Мосійчук
В.В.Козяр
О.С.Юшкевич
В.П.Мойсієвич
В.П.Гаврилович
А.Г.Делідон
Г.В.Давидович
Додаток 1
до наказу по
Бродницькійгімназії
№ 3 від 01.01.2025 року
ПОРЯДОК
раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм реагування щодо раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти (далі - раннє попередження та евакуація).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
- команда реагування закладу освіти - працівники закладу освіти, перелік яких затверджений наказом його керівника, на яких покладається здійснення заходів щодо раннього попередження, евакуації та реагування в разі нападу, ризику нападу на заклад освіти;
- напад на заклад освіти - застосування особою або групою осіб фізичного та/або психологічного насильства (із застосуванням (не застосуванням) різних видів зброї) у закладі освіти (будівлі, споруді, інших об’єктах користування) та прилеглій до нього території, що може загрожувати життю та здоров’ю учасників освітнього процесу;
- працівник закладу освіти - особа, яка працює в закладі освіти на педагогічній посаді, інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу в порядку, що встановлюється закладом освіти;
- раннє попередження нападу на заклад освіти - заходи, які організовуються та проводяться в закладах освіти для створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу, проведення профілактичних та інформаційних заходів щодо попередження, алгоритму дій у разі нападу на заклад освіти;
- технічні засоби охорони - технічні засоби (система, прилади та обладнання, ручна система тривожної (охоронної і охоронно-пожежної) сигналізації), що використовуються для виявлення, оповіщення і попередження про наявність небезпеки для життя та здоров’я людей, та/або майна, засоби контролю доступу;
- уповноважений поліцейський - поліцейський, який відповідно до посадових обов’язків здійснює в закладі освіти заходи з раннього попередження та евакуації.
- Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Кодексі цивільного захисту України, Законах України «Про освіту», «Про Національну поліцію», Положенні про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та організації зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженому постановою КабінетуМіністрівУкраїнивід 27 вересня 2017 року № 733.
3. Метою організації та здійснення заходів щодо раннього попередження та евакуації є:
1) захист прав, інтересів і свобод, життя і здоров’я людини та громадянина, суспільства та держави від протиправних посягань під час освітнього процесу;
2) створення умов для організації безпечного освітнього середовища, зокрема в частині створення в закладі освіти умов, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичного та/або психологічного насильства (далі - безпечне освітнє середовище).
II. Порядок дійщодоранньогопопередження та евакуації
1. Засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа) (далі - засновник закладу освіти) з метою створення умов безпечного освітнього середовища для навчання здобувачів освіти та роботи працівників закладу освіти (за згодою засновника закладу освіти):
1) забезпечує впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту закладу освіти;
2) уживає заходів щодо встановлення в закладі освіти автоматизованої системи оповіщення, а в разі необхідності - технічних засобів охорони.
2. Керівник закладу освіти з метою створення умов безпечного освітнього середовища для навчання здобувачів освіти та роботи працівників закладу освіти:
1) організовує, забезпечує та контролює виконання заходів, спрямованих на створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладі освіти;
2) розробляє та затверджує план евакуації, порядок оповіщення учасників освітнього процесу та алгоритми їх дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти;
3) створює команду реагування закладу освіти, затверджує її склад (не менше ніж три працівники закладу освіти) та розподіляє між ними обов’язки щодо вжиття заходів реагування в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, у тому числі проведення евакуації учасників освітнього процесу;
4) забезпечує надання команді реагування закладу освіти, уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС інформації, яка міститься в паспорті безпеки закладу освіти та її вчасне оновлення;
5) уживає заходів щодо унеможливлення доступу на територію закладу освіти сторонніх осіб, крім учасників освітнього процесу;
6) вносить пропозиції засновнику закладу освіти щодо необхідності забезпечення закладу освіти технічними засобами охорони та фізичною охороною (за потреби);
7) забезпечує проведення комплексного обстеження, не рідше ніж один раз на шість місяців, стану об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, маршруту руху до них, вказівників, надійності охорони закладу освіти (запірні пристрої на вікнах та дверях, наявність ґрат на вікнах, засобів та систем протипожежного захисту, комплексу тривожної сигналізації з передаванням тривожних сповіщень на пункти централізованого спостереження охорони);
8) забезпечує ознайомлення учасників освітнього процесу з планом евакуації та порядком оповіщення в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти;
9) забезпечує належне функціонування об’єктової системи оповіщення (гучномовці, шкільні дзвінки, сирени), системи протипожежного захисту закладу освіти;
10) контролює відповідність стану будівель, приміщень, інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання в закладі освіти чинним стандартам, правилам, нормам, не рідше ніж один раз на шість місяців організовує перевірку таких приміщень та території закладу освіти постійно діючими технічними комісіями закладу освіти із складанням акта;
11) організовує проведення щороку заходів (навчання, тренування, тренінги) щодо дій учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти не рідше ніж чотири рази впродовж навчального року.
3. Команда реагування закладу освіти:
1) розробляє та подає на затвердження керівнику закладу освіти алгоритм дій учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також плани евакуації учасників освітнього процесу;
2) складає та оновлює паспорт безпеки закладу освіти, копія якого надається уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС та (за потреби) представникам інших органів державної влади;
3) здійснює навчання (тренування, тренінги) учасників освітнього процесу згідно з алгоритмами дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також проведення їх евакуації;
4) у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти діє згідно з алгоритмом дій, затвердженим керівником закладу освіти.
4. Працівник закладу освіти в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти:
1) негайно повідомляє членів команди реагування закладу освіти та керівника закладу освіти про відомі обставини нападу або ризику нападу;
2) роз’яснює здобувачам освіти алгоритми дій;
3) вживає заходів щодо проведення евакуації безпечним шляхом, визначеним командою реагування закладу освіти, у разі неможливості евакуації вживає заходів щодо залишення здобувачів освіти в місці їх перебування в закладі освіти;
4) виконує вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС, які прибули в заклад освіти для реагування на напад або ризик нападу, сприяє в межах компетенції їх діяльності та за можливості інформує про перебіг евакуації, місця перебування учасників освітнього процесу;
5) за наявності постраждалих осіб надає їм домедичну допомогу;
6) обстежує приміщення закладу освіти з метою виявлення учасників освітнього процесу, яких не евакуювали;
7) бере участь у навчаннях (тренуваннях, тренінгах) щодо виконання дій згідно з алгоритмами в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також проведення евакуації.
5. Підставою для прийняття рішення про евакуацію учасників освітнього процесу є:
1) перебування в закладі освіти або на його території чи безпосередньо поблизу них осіб, які скоїли напад, або наявні інші дані, що свідчать про намір скоєння нападу;
2) надходження повідомлень в усній або письмовій формі про напад або ризик нападу на заклад освіти.
6. Для оповіщення про напад або ризик нападу на заклад освіти використовуються такі сигнали:
1) перший сигнал - короткі, тривалістю 2-3 секунди, дзвінки, які повторюються п’ять разів із паузами, призначені для повідомлення учасникам освітнього процесу, що відбувається напад або є ризик нападу на заклад освіти;
2) другий сигнал –три дзвінки, призначений для повідомлення учасників освітнього процесу про проведення евакуації.
III. Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти
1. Керівник закладу освіти координує та контролює дії членів команди реагування закладу освіти та працівників закладу освіти.
2. Команда реагування закладу освіти та/або працівник закладу освіти:
1) негайно викликають поліцію та (за необхідності) інші екстрені служби, вмикає систему оповіщення за першим сигналом та повідомляє керівнику закладу освіти про напад або ризик нападу на заклад освіти;
2) з’ясовує обставини нападу або виникнення ризику нападу (сутність загрози, кількість постраждалих від нападу, їх фізичний стан та місце перебування);
3) у разі неможливості евакуації, зокрема якщо проведення евакуації може бути небезпечним, уживає заходів щодо залишення учасників освітнього процесу в місці їх перебування в закладі освіти та блокування будь-яким способом дверей та вікон;
4) у разі проведення евакуації вмикає систему оповіщення за другим сигналом;
5) уживає заходів щодо проведення безпечної евакуації учасників освітнього процесу в безпечне місце;
6) організовує безпечне пересування учасників освітнього процесу до укриття або іншого безпечного місця;
7) перевіряє приміщення, будівлю закладу освіти на відсутність у них учасників освітнього процесу;
8) виконує вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС, які прибули в заклад освіти для реагування на напад або ризик нападу, та сприяє в межах компетенції їх діяльності та за можливості інформує про перебіг евакуації, місця перебування учасників освітнього процесу;
9) у разі наявності постраждалих від нападу організовує надання їм домедичної допомоги, у тому числі із залученням екстрених служб;
10) за можливості оповіщає батьків, інших законних представників про переміщення здобувачів освіти в укриття;
11) погоджує повернення учасників освітнього процесу до навчання після завершення заходів, вжитих у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також перевіряє кількість здобувачів освіти.
IV. Організація діяльності поліцейських, працівників ДСНС щодо раннього попередження та евакуації
Уповноважені поліцейські, працівники ДСНС у межах компетенції:
1) взаємодіють із закладом освіти щодо обстеження стану готовності, функціональності укриття та реагування в закладі освіти в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти;
2) надають методичні рекомендації з питань удосконалення організації охорони закладу освіти та обладнання технічними засобами освіти;
3) беруть участь у навчаннях та практичних тренуваннях учасників освітнього процесу щодо дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти та евакуації учасників освітнього процесу за відповідними планами навчального заходу;
4) за пропозицією закладу освіти беруть участь у складанні та оновленні паспорта безпеки закладу освіти до початку навчального року.
Додаток 2
до наказу по
Бродницькій гімназії
№ 3 від 01.01.2025 року
Алгоритм дій
у разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію
Зарічненської селищної ради Рівненської області
1. ДиректорБродницької гімназії координує та контролює дії членів команди реагування та працівників гімназії.
2. Команда реагування гімназії та/або працівники гімназії:
1) негайно викликають поліцію та (за необхідності) інші екстрені служби, вмикають систему оповіщення за першим сигналом та повідомлять директору гімназії про напад або ризик нападу на заклад освіти;
2) з’ясовують обставини нападу або виникнення ризику нападу (сутність загрози, кількість постраждалих від нападу, їх фізичний стан та місце перебування);
3) у разі неможливості евакуації, зокрема якщо проведення евакуації може бути небезпечним, уживають заходів щодо залишення здобувачів освіти в місці їх перебування в гімназії та блокування будь-яким способом дверей та вікон;
4) у разі проведення евакуації вмикають систему оповіщення за другим сигналом;
5) уживають заходів щодо проведення безпечної евакуації здобувачів освіти в безпечне місце;
6) організовують безпечне пересування здобувачів освіти до укриття або іншого безпечного місця;
7) перевіряють приміщення, будівлю гімназії на відсутність у них здобувачів освіти;
8) виконують вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС, які прибули в гімназію для реагування на напад або ризик нападу, та сприяють в межах компетенції їх діяльності та за можливості інформують про перебіг евакуації, місця перебування здобувачів освіти;
9) у разі наявності постраждалих від нападу організовують надання їм домедичної допомоги, у тому числі із залученням екстрених служб;
10) за можливості сповіщають батьків, інших законних представників про переміщення здобувачів освіти в укриття;
11) погоджують повернення здобувачів освіти до навчання після завершення заходів, вжитих у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також перевіряють кількість здобувачів освіти.
Відповідальний за цивільнийзахист
Бродницькоїгімназії Наталія СОРОЧИНСЬКА
Додаток 3
до наказу по
Бродницькій гімназії
№ 3 від 01.01.2025 року
Оповіщення про напад або ризик нападу на Бродницьку гімназію
ПЕРШИЙ СИГНАЛ |
Короткі, тривалістю 2-3 секунди, дзвінки, які повторюються п’ять разів із паузами, призначені для повідомлення учасникам освітнього процесу, що відбувається напад або є ризик нападу на заклад освіти; |
ДРУГИЙ СИГНАЛ |
Три короткихдзвінки, призначені для повідомлення учасників освітнього процесу про проведення евакуації до НУ, три довгих дзвінки протягом 30 секунд про проведення евакуації із закладу освіти. Евакуація здійснюється відповідно до Плану евакуації по Бродницькій гімназії |
Додаток 4
до наказу по
Бродницькій гімназії
№ 3 від 01.01.2025 року
План евакуаціїу разі нападу або ризику нападу на Бродницьку гімназію
№ з/п |
Назвадії |
Порядок і послідовність |
Посада, прізвище виконавця |
1 |
Повідомлення про напад або ризик нападу |
У разі нападу або ризику нападу повідомитикерівникагімназіїабоособу, що йогозаміщує – тел.0664847658 та дає п’ять коротких, тривалістю 2-3 секунди дзвінків (ПЕРШИЙ СИГНАЛ), призначених для повідомлення учасників освітнього процесу, що відбувається напад або є ризик нападу на заклад освіти |
Хто виявив |
2 |
Евакуаціяучнів, вихованців, працівників збудівлі, та укриття, порядок евакуації |
Після ПЕРШОГО СИГНАЛУ подається ДРУГИЙ СИГНАЛ- три короткихдзвінки, які призначені для повідомлення учасників освітнього процесу про проведення евакуації до НУ, три довгих дзвінки протягом 30 секунд про проведення евакуації із закладу освіти. Здійснюється евакуація в НУ згідно Плану евакуації по Бродницькій гімназії |
Працівники гімназії |
3 |
Звіркаспискового складу з фактичною наявністюевакуйованих з будівлі |
Усіевакуйовані з будівліучніперевіряються за наявними в класахпоіменними списками вчителями, а працівниківперевіряє заступник директора з НВР |
Вчителі/ заступник з НВР |
4 |
Пунктирозміщенняевакуйованих |
У денний час учнікласамирозміщуються у будівліабо в укритті |
Бродницька гімназія |
5 |
Перевірка приміщення, будівлі закладу освіти |
Здійснення перевірки на відсутність у них учасників освітнього процесу |
Команда реагування |
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
Н А К А З
12.02.2025 року с. Бродниця № 12
Про організацію роботи щодо
зарахуваннядітей до 1-гокласу
На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.05.2018 за № 564/32016, з метою забезпечення доступності здобуття загальної середньої освіти та організованого прийому дітей до 1-го класу
НАКАЗУЮ:
1. Визначити 21 квітня 2025 року датою початку приймання заяв про зарахування дітей до 1-го класу на 2025/2026 навчальний рік.
2. Визначити 29 травня 2025 року останнім днем подачі заяв про зарахування дітей до 1-го класу на 2025/2026 навчальний рік.
3.Вжити заходів, передбачених пунктом 5 підрозділу 1 розділу II Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367, щодо зарахування за заявами батьків до 1-х класів усіх дітей, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також дітей, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами, а також дітей, які здобувають освіту в цьому закладі, чи дітей працівників цього закладу освіти, чи випускників дошкільного підрозділу цього закладу освіти (за його наявності).
4.Призначитивідповідальною за організацію роботищодо набору дітей до 1-го класу 2025/2026 н.р. вчителя Мосійчук Наталію Миколаївну.
5.Відповідальній за організаціюроботищодо набору дітей до 1-го класу 2025/2026 н.р., Сорочинській Наталії Дмитрівні:
5.1.Забезпечити організацію зарахування дітей до 1-го класу відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (далі - Порядок зарахування).
5.2.Організувати прийомзаяввідбатьків для зарахуваннядітей до 1-х класів та документів за зразкомзгідно з додатком 1 до Порядку зарахування.
5.3. Повідомити письмово відділ освіти про формування окремих класів, які будуть навчатися за освітніми програмами, затвердженими Державною службою якості освіти України.
6. Зарахувати усіх дітей, якщо станом на 29.05.2025 року кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у прогнозованому 1-му класі, та видати наказ про попереднє зарахування (без реєстрації в алфавітній книзі), список зарахованих учнів із зазначенням їх прізвищ оприлюднити виключно в закладі освіти.
7. Якщо станом на 29.05.2025 року кількістьподанихзаявперевищуєзагальнукількістьмісцьу 1-мукласі:
7.1. Провести процедуру зарахуваннядітей:
- відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділуІІ Порядку
До 01.06.2025 року
- відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу ІІ Порядку
До 15.06.2025 року
8. Сорочинській Наталії Дмитрівні, заступнику директора з навчально-виховної роботи:
8.1. Впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей, оприлюднити на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному сайті закладу:
- список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ;
- оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;
-інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
- наказ керівника закладу загальної середньої освіти про утворення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.
8.2.Забезпечитипостійнеінформуваннябатьків про організаціюприйому та зарахуваннядітей до 1-х класів на інформаційномустенді, веб-сайті закладу.
8.3. Оприлюднити на інформаційному стенді та на сайті закладу освіти інформацію про закріплену територію обслуговування для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття освіти у найбільш доступному та наближеному до місця проживання закладі освіти.
До 27.04.2025 р.
8.4.Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед батьків майбутніх першокласників та розмістити відповідні оголошення в закладі та на вебсайті щодо процедури зарахування дітей до 1-го класу, відповідальності за повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу.
До 27.04.2025 р.
9.Видати наказ про зарахування учнів до 1-го класу 2025/2026 навчального року із внесенням їх персональних даних до алфавітної книги закладу освіти та електронного реєстру.
До 01.09.2025року
10. Координаціюдійщодовиконанняцього наказу покластина заступника директора з навчально-виховноїроботи Сорочинську Наталію Дмитрівну, контроль – залишаю за собою.
Директор гімназії: Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
Н.М.Мосійчук
УКРАЇНА
БРОДНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ідентифікаційний код 24174288
34051, Рівненська область, Вараський район, с.Бродниця, вул.Центральна,73, тел. 3-41-49
E-mail: brodniza_znz@ukr.net
НАКАЗ
11.04.2025 року с.Бродниця № 30 |
№ |
Про прийом документів
для зарахування дітей до 1 класу
Бродницької гімназії на 2025-2026 н.р.
Відповідно до пункту 6 Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття
повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України № 367 від 16 квітня 2018 року, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 05 травня 2018 року № 564/32016,
Наказу Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 року № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», Листа Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2022 року №1/4202-22 «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти», наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту Зарічненської селищної ради Вараського району Рівненської області від 02.04.2025 року №136 «Про визначення дати початку приймання заяв про зарахування до перших класів закладів загальної середньої освіти Зарічненської селищної ради у 2025-2026 навчальному році» та з метою забезпечення організованого початку прийому документів, необхідних для зарахування до першого класу,
НАКАЗУЮ:
- Розпочати прийом документів для зарахування дітей до 1 класу 2025-2026 навчального року 14 квітня 2025 р, дотримуючись Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 16.04.2018 року №367.
- Організувати гнучкий режим прийому документів та їх копій, зокрема розглянути можливість прийому їх електронною поштою (brodniza_znz@ukr/net) у сканованій формі з подальшим підтвердженням.В разі вибору електронної форми – забезпечити окрему реєстрацію надісланих у такий спосіб документів із зазначенням електронної адреси відправника та адресата.
- Адміністрації гімназії, класному керівнику майбутнього 1 класу
Мосійчук Н.М. опрацювати надані їм персональні дані відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
- Попередити батьків або осіб, що їх заміщують, про відповідальність за повноту й достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу освіти, згідно з вимогами законодавства.
- Інформацію щодо початку прийому документів довести до відома населення на веб-сайті Бродницької гімназії .
- До 01.06.2025 року видати наказ про зарахування усіх дітей до 1 класу (перша, основна хвиля зарахування).
- Соціальному педагогу гімназії Давидович Г.В. забезпечити 100% охоплення дітей шкільного віку навчанням.
- Відповідальній особі за ведення веб-сайту гімназії Левчук О.В. впродовж двох робочих днів з дня зарахування дітей до закладу освіти оприлюднити з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних» на інформаційному стенді закладу освіти, а також на офіційному веб-сайті Бродницької гімназії список зарахованих учнів із зазначенням лише їх прізвищ.
- Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор гімназії Тетяна БАЗЕВИЧ
З наказом ознайомлені: Н.Д.Сорочинська
Н.М.Мосійчук
Г.В.Давидович
О.В.Левчук