Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 52 людини

Звіт директора Бродницької гімназії 2022-2023 н. р.

Дата: 9 червня 2023 о 14:44, Оновлено 18 липня 2023 о 16:28
Автор: Левчук О. В.

ЗВІТ

директора Бродницької гімназії

Зарічненської селищної ради

за підсумками 2022/2023 навчального року

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у гімназії, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи за 2022/2023 навчальний рік.

У своїй діяльності протягом звітного періоду, як директор гімназії, я керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу освітнього закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом гімназії та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти в цілому та загальної середньої освіти зокрема.

Освіта була й надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін – змінюються пріоритети, структура та зміст освіти, пов’язані з дією в країні воєнного стану.

Процес реформування освіти в Україні є спробою застосування нових форм роботи в межах традиційної системи.

Для сучасної освіти України є важливим запровадження системних змін, оновлень у змісті, формах, методах. Інноваційна діяльність набирає значної сили і значення, про що йдеться у законах України «Про освіту», «Про повну загальну освіту», «Про інноваційну діяльність», у Положенні Міністерства освіти і науки України «Про порядок здійснення інноваційної діяльності в системі освіти України».

Головним питанням сьогодення є опанування учнями вмінь і навичок саморозвитку особистості, що значною мірою досягається шляхом впровадження інноваційних технологій організації процесу навчання.

Сучасна освіта має бути освітою для життя – це гасло усього цивілізованого світу. Йдеться про те, що всі здобуті людиною знання мають активно й продуктивно використовуватися для вирішення професійних, соціальних життєвих проблем.

На посаді директора я працюю 6 років. Маю честь керувати творчим, працездатним учительським колективом – надійними, досвідченими, сумлінними працівниками. На кінець року в закладі працювало 22 педагогічних працівники та 11 працівників з числа обслуговуючого персоналу. І всі вони – різні за віком, досвідом, темпераментом, ставленням до роботи.

Педагоги закладу освіти потребують уваги, підтримки, допомоги, контролю й визнання своїх педагогічних здобутків, своєї неповторності. Розумію, що найбільше учитель потребує створення умов для творчої праці, для самореалізації та виконання своєї великої місії педагога і наставника молодого покоління.

У свою чергу педагогічний колектив, на сучасному етапі, вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів гімназії, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

Цього року в нових складних умовах, у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану з 24 лютого 2022 року(Указ Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в країні»),вчителі гімназії та батьківський колектив власними силами облаштували найпростіше укриття, що дало змогу проводити навчання в змішаному форматі, впроваджуючи очне та дистанційне навчання.  Без особливих труднощів переходили, за  потреби,  на дистанційну форму викладання навчального матеріалу із запровадженням сучасних технологій. Навчання здобувачів освіти  було організоване з використанням технологій дистанційного навчання та проводилося з використанням веб-сервісів GoogleMeet, веб- додатку Viber, згідно діючого в закладі розкладу, в режимі реального часу, навчальні плани були виконані, навчальний матеріал викладено та опановано учнями.

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень є одним із глобальних завдань сучасного закладу освіти.

Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. У закладі здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти.

1. Заходи щодо виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості базової середньої освіти

На початок 2022-2023 навчального року в закладі налічувалось 139 учнів, 6 вихованців ДНЗ «Веселка». Укомплектовано 9 класів.

У відповідності до чинного законодавства  гімназія здійснює освітній процес відповідно до рівнів освіти:

· I ступінь - початкова освіта

· II ступінь –базовасередня освіта

Мова навчання – українська.

Закінчили навчання 139 учнів.

Протягом звітного періоду в гімназію прибула одна дитина з числа ВПО (Шепетинська Вероніка Максимівна, 6 клас). У квітні місяці дитина вибула на попереднє місце проживання.  Слід зауважити, що останнім часом кількість учнів залишається стабільною:

• 2019-2020 навчальний рік – 147 учнів;

• 2020-2021 навчальний рік – 144 учні;

• 2021-2022 навчальний рік – 142 учні.

Станом на 01 червня, на підставі всіх документів, наказом зараховано 6 учнів до першого класу.

1 учень навчається на індивідуальній формі навчання.

У гімназії організовано інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Кількість учнів на інклюзивній формі навчання

з/п

Клас

К-сть учнів

Асистент

   1.

1

1

ПолюховичІваннаСвятославівна

2.

2

1

Крупко Надія Феодосіївна

Делідон Алла Григорівна

3.

4

1

Крупко Оксана Василівна

4.

6

1

Меснікович Вікторія Володимирівна

5.

7

1

Юшкевич Олена Сергіївна

Давидович Ганна Вікторівна

6.

8

1

Мойсієвич Валентина Павлівна

Войтович Світлана Сергіївна

Заклад освіти взаємодіє з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

Моніторинг показав, що учні гімназії  толерантно ставляться до дітей з особливими освітніми потребами. Батьки дітей з ООП не відзначають дискримінації у ставленні до їх дітей.

Для створення освітнього середовища у закладі створено команду супроводу, яка опікується проблемами адаптації дітей з особливими освітніми потребами до освітнього середовища.       

1.1. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес

Організацію освітнього процесу забезпечуємо у відповідності до сучасних наукових підходів, принципів, зокрема принципів єдності і варіативності, демократичності, національної спрямованості, загальнолюдських цінностей і гуманізму, інформативності й інноваційності, гнучкості і динамізму, персоніфікації особистості.

Для забезпечення реальних умов для повноцінного розвитку кожної особистості створено таку освітньо-виховну систему, за якої інваріантний компонент навчального процесу гармонійно поєднується з освітніми послугами, кількість і якість яких визначаються варіативним компонентом змісту освіти. Тому формування і впровадження шкільногокомпонента розглядаються як основна передумова виконання кожним учнем власних інтелектуальних, моральних та духовних завдань, зумовлених його можливостями, потребами, інтересами та здібностями. Щоб покращити навчання дітей, урізноманітнюються види його діяльності. Робочий навчальний план на 2022-2023 навчальний рік розроблений відповідно Типових освітніх програм, затверджених МОН.

Розклад занять складався відповідно до санітарно-гігієнічних рекомендацій і можливостей закладу. У 2022-2023 навчальному році освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

Відповідно до методичних рекомендацій МОН України учні 1- 4 класів не оцінюються.

За підсумками навчального року 9 учнів були нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»:

Юшкевич Тимофій Ярославович ( 8 клас),

Полюхович Богдан Віталійович ( 8 клас),

Левчук Ілона Миколаївна ( 8 клас),

Крупко Ірина Олександрівна ( 7 клас),

Меснікович Богдан Володимирович ( 6 клас),

Меснікович Уляна Василівна ( 6 клас),

Мойсієвич Богдан Віталійович ( 6 клас),

Мойсієвич Лілія Геннадіївна ( 6 клас),

Полюхович Денис Віталійович ( 6 клас).

Державна підсумкова атестація за курс початкової та базової середньої освіти не проводилась. Відповідно до наказів МОН України від 11 січня 2023 року № 19 « Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році» здобувачі освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, були звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

Участь в конкурсах, турнірах, змаганнях розкриває таланти і здібності дітей та часто стає першою сходинкою до високих досягнень. Учні гімназії брали  участь у предметних олімпіадах, конкурсах. Проте, у зв’язку із дією карантинного стану, через високу захворюванність дітей, кількість заходів була обмеженою порівняно із минулими навчальними роками.

Залучення обдарованих дітей до безперервного процесу самовдосконалення здійснюється через використання різних видів урочної та позаурочної діяльності, а саме: уроки з використанням інноваційних технологій; уроки з розвитку критичного, креативного мислення, дитячої творчості; інтелектуальні ігри; предметні олімпіади; конкурси; виховні години; зустріч з цікавими людьми; предметні тижні; факультативи; екскурсії. Більшість із цих заходів проводились в режимі онлайн.

Протягом жовтня  2022 року учні гімназії брали участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. В олімпіадах з 12 предметів взяли участь 25 учнів 6-9 класів. Була сформована заявка на участь учнів гімназії у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.  Однак у ІІ етапі олімпіад учні нашої гімназії участі не взяли, оскільки на момент початку олімпіад у закладі було запроваджено дистанційне навчання для учнів 1-9 класів у зв'язку із ростом епідеміологічного рівня захворюваності серед здобувачів освіти (наказ по Бродницькій гімназії від 06.12.2022 року № 81).

        У Міжнародному  мовно-літературному  конкурсі  ім. Т.Шевченка взяв участь учень  8 класу Юшкевич Тимофій, який отримав гран-прі  ( конкурс проходив в онлайн-форматі). Також здобувачі освіти гімназії брали участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Петра Яцика ( Юшкевич Тимофій, учень 8 класу  та Мойсієвич Софія, учениця 9 класу).

Питання роботи з обдарованими дітьми розглядаються на засіданнях методичних об'єднань, педагогічних радах.

1.2. Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи

Виховна робота протягом 2022/2023 навчального року здійснювалась згідно з відповідними нормативно-правовими документами та була спрямована на виконання завдань і реалізацію ідеї комплексного підходу до виховання.

Головна мета виховної роботи у 2022/2023 н. р. – виховання і розвиток творчої, соціально-адаптованої особистості, професіонала-патріота України шляхом науково-методичного забезпечення демократичного розвитку освітнього процесу.

Реалізація завдань виховної роботи у 2022/2023 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями; через використання найбільш поширених виховних технологій за напрямками «Ціннісне ставлення до себе», основним завданням якого було забезпечення повноцінного розвитку в учнів охорони та зміцнення їх здоров’я, утвердження здорового способу їх життя, розвиток учнівського самоврядування,«Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей» було формування моральної особистості (доброти, взаєморозуміння, милосердя, толерантності, культури спілкування), різнобічних духовних потреб та інтересів; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу, «Ціннісне ставлення до природи, до праці», завданням якого насамперед є формування почуття єдності з природою, свідомого ставлення та любові до неї, виховання господаря.Формування в учнів різнобічних потреб самореалізації творчого потенціалу в різних сферах діяльності й спілкуванні, розвиток дитячих обдарувань через систему позаурочних форм роботи та ефективну взаємодію сім’ї та школи було основним завданням напрямку «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва».Заходи у напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» було реалізовано відповідно до основних нормативних документів, концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у ЗЗСО, з метою залучення учнів до активної соціально-громадянської діяльності, формування правової культури, почуття патріотизму, любові досвого народу, його історії, культурних та історичних цінностей.

У багатьох конкурсах учні зайняли призові місця, а саме:

  1. У конкурсі декоративно - ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» дипломами нагороджено учнів гімназії:

-Крупко Ірину ( 7 клас) –І та  ІІ місце;

- Музичко Анастасію( 7 клас) – ІІІ місце;

- Островську Ірину (4 клас) – І місце);

-Холодька Ярослава ( 4 клас) – ІІІ місце.

2. У конкурсі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» дипломами нагороджено:

- Крупко Ірину (7 клас) – ІІ місце;

- Холодька Ярослава (4 клас) – І місце.

3. у обласному заочному конкурсі фоторобіт в номінації «Портрет» дипломом нагороджено Полюховича Дениса, учня 6 класу.

    Також наші діти, учні 8 класу Левчук Ілона та Гаврилович Вероніка  взяли участь у огляді конкурсі української естрадної пісні «Юна зірка», де зайняли І місце.

Всі події, які відбуваються в гімназії висвітлюються насайті закладу освіти. Створено групугімназії в соціальній мережі Фейсбук, учасниками яких є вчителі, батьки та учні.

2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу освіти

Адміністрація закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані. Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази закладу – процес невпинний. Фінансово – господарська діяльність закладу здійснюється на основі коштів місцевого бюджету, що надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування закладу.

Будівля гімназії прийнята в експлуатацію в 1947 році. Але не зважаючи на її вік та зношеність, адміністрацією приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поступово озеленюються, змінюється їх оформлення. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Своєчасно обрізаються дерева, кущі, скошується трава на газонах.

         Приміщення закладу  постійно перебувають в належному технічному стані. Забезпечено дотримання світлового, теплового, повітряного режимів, санітарно-гігієнічного стану.

Навчальні класи та кабінети забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість в основному проводити освітній процес на належному рівні, але всі вони потребують дооснащення сучасними засобами навчання.

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці є одним із пріоритетних напрямків роботи. Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Територія закладу огороджена, відсутній доступ для стороннього автотранспорту та місця «схованок» – де учні можуть залишитися без нагляду дорослих.

Спортивний та ігровий майданчик, навчальні зони - безпечні для дітей та дорослих.

Матеріально-технічна база гімназії задовільна й відповідає санітарним вимогам з експлуатації навчальних приміщень й надання освітніх послуг.

Отримано дидактичний матеріал для забезпечення освітнього процесу у НУШ.

За кошти місцевого бюджету придбано побутову хімію, засоби дезінфекції, рідке мило, одноразові маски, медичні препарати.

Залучення додаткових джерел фінансування гімназії та їх раціональне використання є першочерговим завданням директора.

Проте, існують певні проблеми матеріально-технічного забезпечення:

1. Оновлення застарілих меблів.

2. Перекриття даху.

3. Забезпечення мультмедійними засобами.

Сьогодні ми дякуємо начальнику відділу освіти, культури, молоді та спорту Апончуку Петру Яковичу, всім батькам та працівникам нашого закладу освіти.

Велике спасибі Всім за взаєморозуміння та підтримку, як моральну так і матеріальну.

3. Вжиті заходи щодо забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

У 2022/2023н.р. у закладі освіти працювали 15 вчителів (на постійній основі), 2 вчителі - за строковим трудовим договором; 2 вчителі –сумісники.

Освітній рівень педагогічного колективу має такі показники:

• мають повну вищу освіту: - 21 особа ;

• мають базову освіту – 1 особа.

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:

Спеціалістів вищої категорії – 7

Спеціалістів І категорії – 10

Спеціалістів ІІ категорії- 1

Спеціаліст - 3

Спеціаліст 10 розряду – 1.

Освітній процес на 100% забезпечено фахівцями, які мають відповідну освіту і володіють державною мовою.

В освітньому закладі діє певна система методичної роботи. Педагогічний колектив гімназії у 2022/2023 навчальному році продовжив роботу над методичною темою: « Формування професійних компетентностей  педагогічних працівників для роботи в умовах НУШ».

У ході роботи над темою, вирішувалися такі завдання:

· науково-методичний супровід забезпечення вимог Державних стандартів;

· удосконалення фахової майстерності і кваліфікації педагогічних кадрів,

· підвищення їх психолого-педагогічної компетентності;

· забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу освітнього процесу;

· підвищення якості знань учнів засобами сучасних форм і методів роботи;

· організація роботи з обдарованими дітьми через підготовку та проведення олімпіад, участі у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях;

· підвищення теоретичної, науково-методичної та фахової підготовки педагогічних працівників шляхом диференційованого підходу до організації внутрішньокільної методичної роботи;

· мотивація педагогів до використання сучасних підходів в організації навчально-виховної роботи, спрямованих на формування життєвих і предметних компетнетностей;

· удосконалення психолого-педагогічної освіти вчителів;

· поширення педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом публікацій матеріалів на освітніх сайтах;

· забезпечення змістовного наповнення веб-сайту гімназії;

· підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту з інформаційних на інтерактивні аспекти навчання;

· сприяння виробленню в учителів умінь і навичок удосконалення самоосвітньої діяльності;

· робота над удосконаленням сучасного уроку.

Ключовою формою методичної роботи з педагогами були методичні спільноти:

МО класних керівників – керівникЮшкевис О.С.;

МО суспільно-гуманітарного циклу – керівник Делідон А.Г.;

МО природничо-математичного циклу – керівник Левчук О.В.;

МО вчителів початкових класів  – керівник Полюхович Л.М.;

МО асистентів вчителів та вчителів інклюзивної форми навчання – керівник Давидович Г.В.

Вчителі початкових класів постійно працюють над підвищенням фахового рівня та поширюють свій досвід роботи серед колег.

Однією з форм підвищення кваліфікації педагогів є курсова перепідготовка, яка відбувається планово з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту та форм проходження курсів. Протягом 2022-2023н.р. вчителі проходили курсову перепідготовку згідно графіка на січень-грудень 2022 року та продовжили згідно графіка на січень-грудень 2023 року.

Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог постійно працює над підвищенням свого фахового рівня шляхом формальної (курси підвищення кваліфікації на базі РОІППО), неформальної (тренінги, семінари-практикуми, вебінари, майстер-класи) та інформальної освіти (самоосвіти). Вчителі пройшли велику кількість онлайн-курсів, вебінарів із різноманітної тематики. У системіметодичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, консиліуми, педагогічні ради, майстер-класи.

          У 2022/2023н.р. 5 педагогів закладу атестувалися:

- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст 10 розряду»:

Гаврилович Олег Васильович ( вчитель фізичного виховання)

- на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст І категорії»:

Козяр Вікторія Володимирівна ( вчитель початкових класів),

Мойсієвич Валентина Павлівна (педагог-організатор)

  • на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої  категорії»:
  • Меснікович Лариса Петрівна ( вчитель початкових класів),
  • - Давидович Ганна Вікторівна ( вчитель історії та правознавства).

Значна робота відводилась питанню виховання учнівської молоді. З цією метою організовувались різноманітні конкурси, свята, виставки, зустрічі з цікавими людьми.

Головними завданнями сучасного закладу освіти є турбота про постійне підвищення якості освітнього процесу, розвиток творчого потенціалу кожного вчителя й колективу в цілому, створення умов для підтримання інтелектуального фону, виховання дієвого інтересу до освітньої діяльності, впровадження сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розкриття та розвиток інтелектуальних і творчих здібностей дитини, на задоволення потреб у самовдосконаленні.

4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я учнів та педагогічних працівників

4.1. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів

Офіційний статус пільгового контингенту 2022-2023н.р. у гімназії мають:

• малозабезпечених сімей – 13 (17 дітей).

Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування. В закладі належний матеріально-технічний стан харчоблокута їдальні. В приміщеннях, де готується їжа та їдальні, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги. В їдальні розміщені примірники затвердженого примірного 4 -тижневого меню.

Медичною сестрою та адміністрацією ведеться щоденний контроль за фактичним виконанням меню, за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації, дотримання технології виготовлення страв, дотримання санітарно-протиепідемічного режиму на харчоблоці, проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками харчоблоку. Всього забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів – 100%, 5-9 класів – 100 %.

Харчування здійснювало КП «Володимирецький комбінат громадського харчування».

Організовано повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття до закладу безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування тощо). Розроблено та затверджено режим та графік харчування дітей у їдальні.

Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування.

Систематично опрацьовувалась та надавалась інформація до відповідних служб щодо кількості дітей, які одержують харчування.

У закладі функціонуєкабінет медичної сестри, який укомплектований засобами медичного призначення та лікарськими засобами для надання першої та невідкладної медичної допомоги. У 2022-2023н.р. всі учні пройшли медичні огляди, за станом здоров’я сформовані групи при проведенні фізичної культури, оформлені листи здоров’я для кожного класу. Протягом року учні систематично перевірялися на виявлення педикульозу. З учнями проводяться бесіди, анкетування, опрацьовуються санітарні бюлетені з профілактики грипу, корона вірусу, вірусного гепатиту, сказу, туберкульозу, особистої санітарії та гігієни.

Профілактична робота з попередження травматизму на належному рівні. Учні та вчителі обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх. Для цього проводився тиждень безпеки дорожнього руху, відпрацьовуються дії у разі надзвичайних ситуацій, запрошувалися спеціалісти для бесід з учнями, систематично проводяться інструктажі, тощо. Педагогічний колектив обізнаний з алгоритмом дій у разі нещасного випадку чи у разі погіршення стану здоров’я учнів (відповідно наказу Міністерства освіти та науки від 16.05.2019 № 659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу». У 2022 році у закладі не було жодного нещасного випадку.

Велика увага приділяється щодо дотримання санітарно-гігієнічного стану в закладі.

Велику увагу класні керівники, вчителі-предметники приділяють попередженню дискримінацій, насилля в учнівському середовищі, навичкам безпечної поведінки в Інтернеті.

Робота із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчального року в гімназії здійснювалась на виконання нормативних документів з цього питання. З метою забезпечення реалізації державної політики щодо збереження життя та здоров’я дітей у гімназії протягом навчального року були видані накази з питань запобігання усім видам дитячого травматизму. Питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, засіданнях методичної спільноти класних керівників, батьківських зборах тощо.

Кожен класний керівник виконував програму із запобігання всім видам дитячого травматизму, про що робились відповідні записи у класні журнали та щоденники учнів.

Обов’язковим було проведення індивідуальних бесід з учнями, відсутніми на заняттях.

З учнями проводилися цільові інструктажі перед початком заходів, що проводяться за межами, інструктажі з безпеки життєдіяльності перед початком кожних канікул, складались пам’ятки, велися записи у журналах обліку навчальних занять, у класних кімнатах оновлено куточки «Здоровий спосіб життя», «Профілактика дитячого травматизму».

Протягом навчального року проведені дні безпеки життєдіяльності перед виходами на осінні, зимові, весняні та літні канікули; місячник «Увага! Діти на дорозі» тощо.

У 2022/2023 навчальному році з метою запобігання всім видам дитячого травматизму педагогічному колективу необхідно продовжити повсякденно виконувати чинне законодавство стосовно безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу; класним керівникам проводити постійну профілактичну роботу щодо безпеки життєдіяльності учнів на належному рівні, в рамках суворого дотримання вимог законодавства України, вести необхідну документацію, постійно залучати фахівців та спільно з ними проводити з учнями, їх батьками роз’яснювальну, просвітницьку роботу, заходи з профілактики захворювань та дитячого травматизму, бесіди про дотримання правил безпеки при поводженні неповнолітніх із вибухонебезпечними предметами, піротехнічними засобами, тематичні заняття з питань профілактики отруєнь грибами, дикими рослинами тощо, продовжувати практику організації зустрічей з фахівцями: лікарями, пожежниками, представниками Національної поліції, забезпечити неформальну організацію проведення інструктажів з учнями щодо поведінки дітей під час освітнього процесу та в позаурочний час.

Протягом навчального року психологічна служба займалась питаннями протидії торгівлі людьми. Окремим напрямком роботи у 2022/2023 навчальному році слід виокремити роботу із профілактики та запобіганню захворювання на коронавірусну інфекцію.

У гімназії  реалізується політика попередження та протидії булінгу (цькуванню).

Проводяться інформаційно-просвітницькі заходи щодо профілактики булінгу: забезпечення відкритого доступу до інформації та документів щодо булінгу на веб-сайті закладу та регулярне її оновлення; організація співпраці з фахівцями ССД, ювенальної превенції щодо профілактичної роботи з питань попередження булінгу та насильству в сім’ях згідно з окремихпланів спільних дій; організація проведення лекцій, бесід, тренінгів з профілактики булінгу для всіх учасників освітнього процесу; проведення виставки методичної та просвітницької літератури щодо профілактики жорстокого поводження, насильства та протидії булінгу.

У 2022/2023 навчальному році у закладі проводилися бесіди з учнями, батьками, вчителями щодо обізнаності у проблемі булінгу та його видів; ранкові зустрічі з метою формування навичок дружніх стосунків; заходи в рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу, Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», Всеукраїнського тижня права, тренінги з профілактики булінгу у рамках програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»; тематичні заходи, виставки, акції «Стоп булінг», створювався безпечний освітній простір; формувався позитивний мікроклімат та толерантна міжособистісна взаємодія в ході годин спілкування, тренінгів. Після анкетування були проведені бесіди щодо засобів реагування на прояви булінгу серед здобувачів освіти.

У гімназії немає зареєстрованих фактів булінгу. Адміністрація гімназії, педагогічні працівники та психологічна служба вчасно реагують на будь-які конфлікти під час освітнього процесу.

4.2. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку

У гімназії працює Рада профілактики правопорушень, робота якої направлена на те, щоб:

- формувати в учнів правові поняття, які б регулювали їхню поведінку; - вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки;

- формувати в учнів активну позицію у правовій сфері, тобто нетерпимого відношення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі зцими негативними явищами;

- вироблення уміння протистояти негативним впливам; -подолання у свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувались внаслідок неправильного виховання. Радою профілактики правопорушень було проведено правові всеобучі для учнів школи. Також здійснюються організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, під постійним контролем знаходились питання:

- максимального охоплення навчанням учнів;

-контролю за відвідування учнями гімназії навчальних занять;

- виконання заходів, спланованих у річному плані щодо попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності.

Усі класні керівники та вчителі-предметники ознайомлені з нормативними документами, що регулюють роботу з питання проведення профілактичної роботи щодо попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх. Питання профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх розглядаються на нарадах при директорові, засіданнях методичних спільнот класних керівників, педагогічних нарадах, батьківських зборах.

5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості закладу освіти до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями

Педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником гімназії, а тому беруть активну участь в освітньому процесі, є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святамита святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

У 2022/2023н.р. всі заходи з батьками проводились як у очному, так і в  онлайн-режимі.

Учнівське самоврядування – це сформована безпосередньо учнівською громадою організація учнів.

Діяльність органу учнівського самоврядування здійснюється відповідно до принципів демократичності, колегіальності, виборності, гласності, відповідальності за прийняті рішення, взаємодії та співпраці з іншими учасниками освітнього процесу. Органи учнівського самоврядування працюють у тісному контакті з педагогічним колективом гімназії, мають Статут, створений на підставі Конституції України, Закону «Про освіту», Декларації прав дитини. Учні гімназії беруть участь у заходах, проєктах, конкурсах, змаганнях та програмах згідно календаря творчих справ Президентської республіки.

6. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу освіти. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Стаття 40 Конституції України усім громадянам України надає право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Право на звернення забезпечує громадянам можливість захищати свої права і законні інтереси та відновлення їх у разі порушення, участі в управлінні державними і громадськими справами та впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій.

За 2022-2023 навчальний рік не було винесено дисциплінарних стягнень.

Посадовими особами гімназії особистий прийом громадян проводився у відповідності до чинного законодавства України.

Як керівник закладу, щодня веду прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності закладу освіти, розглядаю пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління про прийняті рішення.

У закладі є журнал обліку звернень громадян. Протягом 2022 року надійшло 149 звернень. З них: заяви від батьків (про зарахування дитини до закладу - 1, на групу продовженого дня - 25, до 1 класу - 13; про відрахування дитини із закладу - 1; про видачу довідки про зарахування) – 40.

За звітний період порушень термінів розгляду звернень не допущено.

Особисті прийоми громадян проводяться відповідно до графіку прийому громадян, розміщеному на інформаційному стенді.

Шановні учасники зборів. На цьому я закінчую свій звіт.

Щиро вдячна всім за щоденну наполегливу працю, творчість і винахідливість, за вклад кожного у виконання своїх обов’язків. Все це заради наших дітей, бо діти – то є оцінка нашого життя, його зміст і продовження. Ми повинні дати їм все найкраще, виховати їх добрими, розумними і щасливими.

Шановні батьки! спасибі за витримку, яку ви демонстрували під час навчального року. У цьому році, як ніколи раніше, ми відчули, що таке дійсно плідна співпраця.

Ми щиро дякуємо вам!

ВСІМ Миру та Перемоги!

Дякую за увагу!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.