Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 52 людини

Алгоритм дій учасників освітнього процесу за сигналом "Повітряна тривога"

Дата: 12 вересня о 18:36
Автор: Левчук О. В.

Додаток до наказу

Бродницької гімназії                                                                                       від 30.09.2024 № 47

ІНСТРУКЦІЯ З ПОРЯДКУ ДІЙ У РАЗІ ОГОЛОШЕННЯ СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

в Бродницькійгімназії

  1. Загальні положення

  1. Міністерство освіти і науки підготувало алгоритм дії для вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги, що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України. З метою привернення уваги населення до сигналів оповіщення цивільного захисту вмикаються електричні сирени, які дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв суб’єктів господарювання та транспортних засобів. Лунає  протягом 2-3 хвилин.
    1. Після цього у мовному режимі через засоби масової інформації (радіо, телебачення тощо) до населення доводиться сигнал «Повітряна тривога» та порядок дій за цим сигналом.
    2. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
    3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.
    4. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
    5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.
    6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

  1. Обов’язки вчителя, адміністрації закладу освіти та всіх працівників   по захисту учнів у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога»
  • адміністрація закладу (директор Базевич Т.В., заступник директора Сорочинська Н.Д.) повинні стежити за повідомленням об’єктової системи оповіщення.
  • в разі оголошення «Повітряної тривоги» черговий адміністратор чи чергова прибиральниця  доповідає керівнику навчального закладуБазевич Тетяні Василівні про отримане повідомлення та його зміст.
  • Директор Базевич Т.В., (заступник Сорочинська Н.Д.) надає розпорядження про евакуацію учнів та вчителів в найпростіше укриття.
  • Чергова прибиральниця подає сигнал початку евакуації – серіями коротких дзвінків (три довгих). Персонал та здобувачі освіти сповіщаються про виникнення надзвичайної ситуації та про початок евакуації  в найпростіше укриття.
  1. Вимоги безпеки в разіоголошення сигналу                                     «Повітряна тривога» під час уроку

    1.  Вчитель-предметник, який веде урок, або класний керівник, повинен миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу та припинити навчальне заняття,  а батьків - про переміщення дітей до  найпростішого укриття.
    2. Учні, у супроводі вчителя, який йде позаду всього класу та бере з собою класний журнал, організовано пересуваються до виходів згідно схеми евакуації.
    3. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування, учні залишають приміщення групами.
    4. Відповідальна особа Сорочинська Н.Д. разом із вчителями мають скоординувати хід евакуації учнів від класу до найпростішого укриття.
    5. Відповідальна за евакуацію особаСорочинська Н.Д. повинна знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічниківЮшкевич О.С. та Давдович Г.В.
    6. Педагог-організатор Мойсієвич В.П., повинна знаходитись біля входу до найпростішого укриття для швидкого контролю кількості учнів, які заходять в укриття.
    7. Відповідальна за евакуацію  особа Сорочинська Н.Д. повинна знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
    8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно                                                                                       донайпростішого укриття.
    9. У середині захисної споруди вiдповiдальнi особи (вчителі-предметники, класні керівники, завгосп гімназії Полюхович Н.С.) повинні забезпечити, щоб учнi швидко та обережно зайняли своïмiсця.
    10. Вiдповiдальний за клас вчитель повинен перевірити наявність усіх учнів (за класним журналом), аби з’ясувати, чи всі покинули приміщення закладу.
    11. Директор Базевич Т.В. (або його заступник з навчально-виховної роботи Сорочинська Н.Д.) на місці збору особисто приймає рапорти від старших усіх груп.

  1. Дії технічного персоналу під час сигналу «Повітряна тривога»:
  • Припинити будь-які роботи.
  • Вимкнути споживачі електроенергії та газові котли.
  • За можливості, прослідувати до найближчого укриття.
  • У разі відсутності найближчого укриття, скористатися правилом двох стін.

5. Дії батьків до та під час повітряної тривоги:

5.1. Долучитися до каналу комунікації закладу освіти між адміністрацією закладу, класним керівником та учасниками освітнього процесу, щоб володіти оперативною та необхідною інформацією у разі повітряної тривоги;
5.2. надати класним керівникам свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини, зокрема про особливі потреби дитини. Також поінформуйте дитину, щоб вона знала свій резус-фактор та групу крові, свої хронічні хвороби, а також ваші контакти;
5.3. скласти евакуаційний рюкзак, в якій варто покласти записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за можливості й, бажано, з підписами, хто на ньому зображений). Також варто зазначити в цій записці резус-фактор та групу крові дитини.

6.Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти
6.1. Батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.
6.2. Вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.

  1. Вимоги безпеки в разіоголошення сигналу                                     «Повітряна тривога» під час перерви

Якщо сигнал тривоги пролунав під час перерви, учням потрібно самостійно, без паніки, просуватися до місця збору, яке повинне бути заздалегідь визначене, бажано, індивідуально для кожного класу.

Чергові вчителі обходять кабінети на поверхах, де чергують, і перевіряють, чи усі покинули гімназію.

  1. Вимоги безпеки в разіоголошення сигналу                                     «Повітряна тривога» в дорозі до чи із закладу освіти

  • Якщо тривога зненацька застала дитину, коли вона пішки йде до закладу освіти, дитина повинна знати, де на шляху до гімназії знаходиться найближче укриття, щоб могти там заховатися. Якщо ж найближче укриття – заклад освіти, а дістатися до закладу освіти швидко неможливо – скористатися наявними природними  укриттями, зокрема, рельєфом місцевості, заглибленими приміщеннями та спорудами, за відсутності вищезазначених – у будівлях і спорудах різного призначення правилом “двох стін”. 

  1. Правила перебування в укритті

6.1. У спорудізабороняєтьсяшуміти, мати з собоюнебезпечнізасоби, зокремадляосвітлення, якіможутьспричинитипожежу, недопускаєтьсяпересуванняприміщеннямибезособливоїпотреби, необхіднодотримуватисядисциплінитаякнайменшерухатися.

6.2. Якщодозволяютьумови, зокрема в укриттізабезпеченоналежнеосвітленнятамісцядлясидіння, освітнійпроцеспідчасповітряноїтривогивартопродовжувати.

6.3. У межахбезпекидітейїхнеможнавідпускати з укриття, покинезавершитьсяповітрянатривога.

  1. Вихідіззахисноїспоруди

    1. Вихідіззахисноїспорудиздійснюєтьсязакомандою «Відбій», якийвстановлюєтьсявідповідальнимизаукриттяособами.
    2. Учасникиосвітньогопроцесуможутьповернутисядоприміщеннязакладуосвітитапродовжитипроцеснавчання з урахуваннямнеобхідногокорегування.

РОЗРОБИВ:

Заступникдиректора  з НВР,

відповідальназаорганізацію

роботи з охоронипраці                           Наталія СОРОЧИНСЬКА             

«30» серпня2024року

УЗГОДЖЕНО:

Головапрофспілкового

комітетузакладу НаталіяВишневська    

«30» серпня 2024 року

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.