Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 56 чоловік

Гірчить Чорнобиль крізь роки...

Дата: 24 квітня 2020 о 05:41
131 перегляд

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в Україні -аварія на Чорнобильській АЕС.Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною і жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома. Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Гірчить Чорнобиль крізь роки, гірчить...

https://1.bp.blogspot.com/-5FwKU4wiy_I/XqIJGuRqMvI/AAAAAAAAB-8/y2K3K3LueLcRuvNOZmsWnkG9nvwAAKsvgCLcBGAsYHQ/s400/001.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-Wjque6ledRQ/XqIJGcGlRcI/AAAAAAAAB-4/gEtpkZ51xro_RHvn8BWPR9hqnRmBoO_LQCLcBGAsYHQ/s400/14905.jpg

26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в Україні... Але ні, не тільки для України. Це була трагедія не тільки для України, а й для всього людства. Найбільшому радіоактивному забрудненню піддались області України, Білорусі, Росії і кілька країн Західної Європи. Це територія з населенням 7,1 млн осіб, із них 3 млн дітей.
     26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Ось вже 34 роки ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління. А тоді, в ніч на 26 квітня 1986 року, мирно спала синьоока поліська земля, молоде містечко Прип'ять, що за 3 км. від атомної станції. Це була ніч з п'ятниці на суботу і люди чекали вихідних та прийдешніх травневих свят. В 1 год. 24 хвилини у приміщенні четвертого енергоблоку при виведенні його в плановий ремонт і проведенні випробувань турбогенератора стався вибух і виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. Внаслідок вибуху була зруйнована покрівля четвертого блоку і машинного залу. У ті хвилини світ навіть не збагнув, що сталося. Першими відчули поштовх вибуху та побачили велетенське полум'я у вигляді ядерного гриба мешканці Прип'яті та навколишніх сіл. Відразу ж вплив радіаційного опромінювання відчули на собі жителі іншого міста, що знаходилося на відстані 18 км. від станції – районного центру Київської області – Чорнобиля. До речі, це стародавнє місто (засноване ще за часів Київської Русі в 130 км. на північ від Києва) дало свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато у 1977 році. В 1986 році працювало вже чотири енергоблоки, добудовували шостий, а п'ятий збиралися пускати в дію. Це була найпотужніша на той час атомна електростанція в Європі.

https://1.bp.blogspot.com/-imv0Za2uB0M/XqIJfgl9gWI/AAAAAAAAB_I/kGJwFDwuHRwDdGGOpMa986MdzLuoE8jFACLcBGAsYHQ/s400/4ornobyl-001.jpg


      Першими удар атомної стихії на себе прийняли працівники воєнізованої пожежної частини атомної станції. Так, вони першими опинилися у самому пеклі смертельної радіації. Це було рівнозначно самогубству. Їх було 50 – молодих, дужих пожежників. Усі до одного вони з честю виконали свій службовий і громадянський обов'язок. 

    Земля була на грані вселенської катастрофи. Якби тоді вогонь не зупинили, вибухнули б ще 3 енергоблоки. Дослідники стверджують, що в такому випадку на місці Київської, Житомирської, Чернігівської областей та півдня Білорусії утворилась би величезна воронка, загинули б на цій території люди і тварини, а радіаційною, небезпечною для життя зоною була б вся Європа.

    27 квітня 19 осіб, які постраждали під час гасіння пожежі, були відправлені в Московську клінічну лікарню № 6. Незважаючи на зусилля лікарів, шістьох ліквідаторів врятувати не вдалося. Це лейтенанти В.Правик і В.Кібенок, старші сержанти В.Ігнатенко, В.Тищура, М.Титенок, сержант М.Ващук. Усі вони посмертно відзначені високими нагородами. В.Правику та В.Кібенку присвоєно звання Героїв. Цього звання удостоєний і майор Л.Телятніков (помер після тяжкої хвороби у грудні 2004 року на 54 році життя). Урядові   нагороди  також  отримали  467 працівників пожежної охорони. На сьогоднішній день жодного із тих п'ятидесяти пожежників немає в живих. Усі вони пішли у вічність, а їхні імена вкарбовані у пам'ять землян.

https://1.bp.blogspot.com/-s8Lxek99cfI/XqIJuUr78RI/AAAAAAAAB_M/j7X17CZhryYGruqtHsogJhrIoYG5gG4XwCLcBGAsYHQ/s400/63.jpg

Душевні, добрі, сильні, вперті — Змогли стихію подолать.

Комусь прийшлось назавтра вмерти, Комусь -— ще довго помирать.

Бій без траншей і без окопів... Він увійшов у пам'ять літ.

Спасли чорнобильці Європу. А може, цілий світ.

Біду небачену зуміли від долі людства відвести,

А на чорнобильських могилах безмовні виросли хрести.

    На захист землі і народу України встали не лише пожежники, а й ті, хто брав участь у ліквідації аварії та будівництві захисної споруди – так званого об'єкта “Укриття”, який заховав залишки зруйнованого реактора. Це – робітники атомної станції, що залишились працювати після вибуху, атомники з інших станцій, водії машин, що прийшли на ліквідацію аварії. Це і льотчики гелікоптерів, з яких у воронку закидали пісок. Це і шахтарі, які під зруйнованим реактором будували фундамент саркофагу. Це були люди з усіх куточків України.

    Найнебезпечнішою була розчистка даху сусіднього енергоблоку. Молоді хлопці – солдати лопатами скидали з даху радіоактивний граніт, працювали не більше 2-3 хвилин, а потім їх відправляли додому. Можна лише уявити наскільки це було небезпечно, якщо 2 хвилини роботи на даху прирівнювалися до 2-х років служби в армії. На ліквідації аварії працювала велика армія медичних працівників, які надавали невідкладну допомогу всім, хто був у ті дні біля зруйнованого реактора.

https://1.bp.blogspot.com/--KXS7IlQWEE/XqIKT6cthdI/AAAAAAAAB_c/SWIogKlSMMgT5zBE2cwQbwGRCbn6SajgQCLcBGAsYHQ/s400/61.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-sywPY9B_KHk/XqIKTyiZwnI/AAAAAAAAB_g/jhx1R5rx4lUwyEpNqyM1MzdO4blnbr_HACLcBGAsYHQ/s400/Chornobyl_Helicopter.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-MpX-Dcxl1SI/XqIKT8iIAeI/AAAAAAAAB_k/aZm6LLMRolIaJmU45iu__jjY1maGBrkNQCLcBGAsYHQ/s400/regnum_picture_1559975803220228_normal.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-LjZRpCtCz9A/XqIM-_IGsdI/AAAAAAAAB_8/crk_WKP5Ur8AKzK0qC3hXTm1707azbI0wCLcBGAsYHQ/s400/detail_2a8eeccddcdab5d1802e491a350b0ab3.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-gU0gjhFKH84/XqIM-urWPII/AAAAAAAAB_4/F5pv6rhMIJ8IybADnjpvOd0Y42rOm8SpACLcBGAsYHQ/s400/Likvidatoryi-CHernobyilskoy-avarii.jpg

    На жаль, з ліквідацією аварії на атомній, біда для України не вщухла. Страшною радіацією було заражено землю, воду, повітря на великій території. Радіоактивною чорнобильською хмарою зачепило Білорусь, Росію, окремі райони Кавказу, Сибіру, Середньої Азії, майже всі країни Західної Європи. Кажуть, що Чорнобиль викинув багато Хіросім.

    Вже через дві доби після аварії рівень радіації в місті Прип'яті перевищував норму для населеного пункту більше, ніж у 115 тисяч разів, а в зоні реактора – у 110 тисяч разів. Найбільш небезпечна 30-кілометрова зона відчуження, площа якої становить 2044 квадратних кілометри. Вона була офіційно визнана непридатною для життя. Ці землі було огороджено гострою огорожею і названо Чорнобильською зоною.

    Щоб врятувати людей, що жили в межах ураженої зони, від смертельної радіації, їх усіх евакуювали, тобто вивезли в інші регіони України. Це була страшна евакуація. До міста Прип'ять в неділю, 27 квітня прибуло більше 2 тисяч автобусів. Їх підганяли до будинків, і люди, хто в чому був, прихопивши лише документи і гроші, без речей, змінного одягу, сідали в автобуси і їх назавжди вивозили із рідних домівок. Селили спочатку де тільки можна – в санаторіях, таборах, лікарнях. Евакуйовані втратили все: житло, речі, роботу, а головне – здоров'я. Почалося екстрене будівництво будинків для поселення людей.

    Задля збереження здоров'я в те літо всіх дітей із Києва та прилеглих районів було вивезено на південь України.

  Наслідки Чорнобиля

Радіаційного забруднення тією чи іншою мірою зазнали одинадцять областей колишнього Радянського Союзу, в яких проживає 17 мільйонів людей, з них в Україні – понад 10 мільйонів.

Понад 400 тисяч жителів змушені були залишити свої домівки, які опинилися у зоні сильного радіоактивного забруднення, з них більше 200 тисяч – в Україні.

Хоча Чорнобильська катастрофа вважається трагедією українською (внаслідок аварії постраждали 12 областей України), офіційні дані свідчать, що 70% радіації отримала Білорусія: постраждала п’ята частина сільськогосподарських територій, а сотні тисяч людей почали хворіти лейкемією та раком щитовидної залози. У білорусів також є зона відчуження, яка сьогодні сягає більше 4 000 км.

 Із сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн. га земель через забруднення радіонуклідами.

 22 мільярди витратила Україна на ліквідацію наслідків катастрофи.

 Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

У нашій області проживає близько 17 тис. осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На території Кіровоградської області розташовані три села компактного переселення: с. Голубієвичі (Компаніївський район), с. Несваткове (Олександрівський район), с. Бутівське (Олександрійський район).

https://1.bp.blogspot.com/-X5NXaVez8CY/XqIOZ7fmGnI/AAAAAAAACAY/tvdUzzO9Y8sGk_OzDs4UdMNG6pKYYYTBACLcBGAsYHQ/s400/%25D0%25A7%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B1%25D0%25B8%25D0%25BB%25D1%258C958470_7476621.png

     Скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Чорнобильська трагедія жорстоко нагадує нам про те, що люди ще не зовсім освоїли могутню енергію атома. Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

https://1.bp.blogspot.com/-4ixCTyHCtm8/XqIN9Mv8rEI/AAAAAAAACAM/5pmm4yuzPVko0YOzRHwUIJGDVRNRegGZACLcBGAsYHQ/s400/8888.jpg

https://1.bp.blogspot.com/-NYyRGJzUCjg/XqIN9EBB_LI/AAAAAAAACAI/dgVXsn5H_CkaG2Yfv8GLhF6zt27PLJJNACLcBGAsYHQ/s400/Image1555046062263.jpeg

Натиснувши на посилання, ви можете переглянути вражаючі відеоролики про трагедію, що сталася на Чорнобильській АЕС, про мужність та героїзм людей, які, ризикуючи життям, врятували світ.

https://www.youtube.com/watch?v=QIZsDh1_OwA

https://www.youtube.com/watch?v=UhgXiUf9vX8

https://www.youtube.com/watch?v=8lWR2-VwYig

https://www.youtube.com/watch?v=PdQhu4dfhnA

Також  ви можете переглянути фільм режисера Оксани Байрак "Аврора". Це історія дівчинки Аврори, життя якої обпалене Чорнобильською трагедією. Але, не дивлячись на це, Аврора змогла повернути зміст життя іншій людині.

https://www.youtube.com/watch?v=X_ohuHmlD00

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.